Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 - Poznań 06.12.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 - Poznań 06.12.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW pierwszym spotkaniu, rundy mistrzowskiej Ekstraklasy, Lech podejmie na swoim stadionie Wisłę Kraków, z którą jesienią przegrał, by wiosną wygrać.

Wiadomo już, że w poznańskiej drużynie zabraknie kontuzjowanych Barryego Douglasa oraz jego zmiennika Luisa Henriqueza. Kto więc zagra na lewej obronie? Mariusz Rumak rozważa przesunięcie Huberta Wołąkiewicza lub postawienia na Mateusza Możdżenia.

W znacznie gorszej sytuacji jest Franciszek Smuda. W jego zespole zabraknie aż 7 podstawowych zawodników – Gordan Bunoza, Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanović, Michał Nalepa, Łukasz Garguła i Michał Chrapek.

Na relację na żywo z meczu zapraszamy już od godziny 20.30!

KKS Lech Poznań

3 - 0

Wisła Kraków

• 22:21 Dziękujemy za udział w relacji. Zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Koniec potkania! Lech wygrywa z Wisłą 3:0!
  • 93' Burliga ukarany za faul na Formelli.
  • 92' Ukarany Guerrier za faul.
  • 92' Lech: Injac za Trałkę
  • 91' Przerwa w grze - Trałka ucierpiał w poprzednim starciu.
  • 90' Kędziora wybił piłkę wbiegającego w pole karne Sarkiemu.
  • 89' Linetty faulował Emmanuela Sarki.
  • 87' Linetty ponownie strzela trochę za wysoko ale dobrze. ze próbuje!
  • 85' Najpierw zmarnowana okazja Classena, po chwili znowu strzał tym razem Linetty i Miśkiewicz broni. Oba podania należą do fantastycznego Węgra!
  • 81' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 79' Hamalainen przed kolejną szansą strzelenia bramki, ale tym razem trochę niedokładnie.
  • 78' Wystarczyło by Lovrencsics pojawił się na boisku i już mamy kolejnego gola! Węgier przepięknie, wysoko, podał do Hamalinena na piąty metr. Fin zewnętrzną częścią stopy zmienił tor lotu piłki... ta przez chwilę turlała się po murawie i spokojnie wpadła do siatki!
  • 76' Claasen poważny problem dzisiaj z dokładnością podań... ale podanie do biegnącego w pełnym biegu Gergo za jego plecy to już chyba przesada.
  • 75' Lech: Lovrencsics za Teodorczyka
  • 74' Ładna obrona Kotorowskiego po strzale z rzutu wolnego.
  • 69' Głupia kartka Wołąkiewicza za ciągnięcie za koszulkę Boguskiego.
  • 67' Doskonale zagrana piłka przez Pawłowskiego do wysuwającego się Claasena. Niestety Daylon nie opanował piłki...
  • 66' Wisła: Klarić za Szewczyka
  • 65' Szewczyk z opatrunkiem prawego łuku brwiowego schodzi z boiska.
  • 63' Wołąkiewicz i Szewczyk zderzyli się zdaje się głowami. Obaj leża na murawie i udzielana jest im właśnie pomoc.
  • 62' Mateusz Możdżeń właśnie próbował ograć obrońców gości w stylu CR7 🙂 I prawie mu się to udało - brawo!
  • 58' Wisła: Boguski za Burdyńkiego
  • 58' Claasen sam pobiegł na połowę gości, goniąc wybitą z pola karnego Lecha piłkę. Próbował przeszkodzić wysoko wybiegającemu z pola karnego Miśkiewiczowi wybicie piłki, która została przejęta przez Lechitów. Niestety zamiast przerzucać bramkarza, zawodnicy próbowali podejść bliżej.. co skończyło się niewypałem.
  • 56' Rzut wolny dla gości, znowu Stilić przy piłce. Tym razem dużo dalej, ponad 30 metrów. Wrzutka w pole karne ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.
  • 54' Linetty z 25 metrów strzelał! Niestety tuż na poprzeczką!
  • 53' Ładna okazja dla Claasena by zrehabilitować się za błędy w pierwszej połowie nie wykorzystana...
  • 50' Sarki znowu groźnie zagrywał w pole karne. Tym razem znowu Możdżeniowi udało się przejąć piłkę i wybić na rzut rożny. Z rzutu rożnego po zamieszaniu w polu karnym piłka została wybita po za jego obręb.
  • 48' Trałka z dystansu próbował zaskoczyć Miśkiewicza ale mu się nie udało.
  • 45' Wisła: Szewczyk za Brożeka
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Brudeński korkami uderzył w twarz Teodorczyka.
  • 42' Nareszcie jakaś składna akcja na bramkę przeciwnika w wykonaniu Lecha. Możdżeń podbiegł do pola karnego i wrzucił piłkę do wbiegającego w przedpole bramkowe Teodorczyka. napastnik Lecha miał tylko głową strącić piłkę do bramki, a podbił ją - ta poszybowała ponad bramką.
  • 36' Kolejne niedokładne podanie Claasena, tym razem do Karola Linettego w polu karnym.
  • 35' Hamalainen odczekał przy rogu pola karnego, podał na swoją prawą stronę do Claasena. Piłka został wrzucona w pole karne prosto na głowę Szymona Pawłowskiego, który pomylił się o pół metra!
  • 34' I znowu Claasen za mocno podaje... tym razem Możdżeniowi.
  • 31' Claasen ponownie marnuje okazję. Tym razem budował z Pawłowskim akcję podaniami... ostatnie podanie w ogóle nie było dobrze zaadresowane. Grę wznowił Miśkiewicz.
  • 29' Sarki wrzucał w pole karne a Możdżeń wybił piłkę na rzut rożny przerywając atak gości.
  • 28' Dobre rozegranie i strzał lewą nogą Teodorczyka. Piłka wybita na rzut rożny.
  • 26' Stilić szykuje się od oddania strzału z rzutu wolnego. Trzeba przyznać, że ładnie posłał piłkę nieznacznie powyżej poprzeczki.
  • 25' Dwa błędy Claasena. Najpierw w środku pola spowolnił atak, by później zmarnować cofające podanie Hamalainena, z którego powinien być przynajmniej strzał na bramkę.
  • 23' Dużo szczęścia mieli Lechici! Wilde Gurrier wrzucił piłkę na piąty metr do Stilića, który nie doszedł do piłki! Kotra poznaniaków była bardzo szybka. Przeżut piłki na drugą stronę boiska do Hamalainena ale niestety Miśkiewicz przerywa akcję.
  • 19' Dużo zabawy w polu karnym gości mają poznaniacy, jednak jakoś nie potrafią teraz skutecznie zagrozić bramce.
  • 17' Fabian Burdeński próbował strzelać z dystansu ale dobrze pilnujący pola gry Kotorowski rzucił się do piłki, bo ostatni kontakt z piłką miał Tomasz Kędziora.
  • 13' Sarki upadł w polu karnym Lecha naciskany przez obrońców. Próbował jeszcze reklamować u sędziego, że był faulowany ale bezskutecznie.
  • 13' Trochę za mocno Możdżeń zagrał do Teodorczyka w pole karne - ale brawa za pomysł!
  • 11' Kasper Hamalainen!!!! Próbował w polu karnym koleżeńsko oddać piłkę do Karola Linettego, by tego ten mógł poprawić wcześniejszy nieudany strzał ale piłka odbiła się od Miśkiewicza i wróciła do nadawcy. Hamalainen chciał strzelać ale Piotr Brożek próbując wybić piłkę wpakował ją do siatki! Lech prowadzi 2:0
  • 10' Ładny wślizg Claasena, odebrana piłka Stjepanovićowi i kontra na bramkę! Karol Linetty próbował strzelać ale niezbyt dobrze to zrobił.
  • 7' No i mamy pierwszego gola w tym spotkaniu! Teodorczyk lobującą piłkę skierował do bramki! Lech prowadzi 1:0
  • 6' Claasen próbował powtórzyć zagranie bez przyjęcia piłki, jakie otrzymał od Hamalainena ale mu nie wyszło... strata piłki w polu karnym Wisły.
  • 3' Bardzo ryzykowna zabawa Lechitów. We własnym polu karnym pozwalają gościom na długie rozgrywanie i żonglowanie piłką, która niekiedy przelatuje nad Kotorowskim. Bramkarz przed chwilą próbował łapać wysoką piłkę ale upuścił ją... szczęśliwie jeden z obrońców wybił ją po za pole karne.
  • 1' Na początek spotkanie, tuż po gwizdku odegrany został dźwięk odjeżdżającego pociągu parowego... czyżby próby magiczne? 🙂
  • 1' Mecz rozpoczęli goście.
  • .
  • 20:28 Witamy gorąco 🙂 za chwilę rozpocznie się spotkanie Lecha Poznań z Wisłą Kraków.