POZnań

Na jeziorze Kierskim wywróciła się żaglówka.

Policja Wodna na Jeziorze Kierskim  Foto: materiały policji

Rozpoczął się sezon żeglarski. Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu brali już udział w akcji ratowniczej. Na jeziorze Kierskim wywróciła się żaglówki a cztery osoby znalazły się w zimnej wodzie. Żeglarze zostali zabrani na brzeg. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji wszystko skończyło się szczęśliwie.

Policja Wodna na Jeziorze Kierskim Foto: materiały policji Podczas ćwiczeń młodych wodniaków na Jeziorze Kierskim żaglówka przewróciła się do góry dnem i ostatecznie spoczęła na mieliźnie. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci szybko rozpoczęli akcję ratowniczą. W pobliżu łodzi pływały cztery przemarznięte osoby. Temperatura wody w jeziorze wynosiła około 9 stopni. Wszyscy zostali wyciągnięci przez policjantów i miejscowego rybaka – gospodarza jeziora Kierskiego, który pomagał w akcji ratunkowej. Następnie przetransportowano ich na brzeg. Po przebraniu się i ogrzaniu stan żeglarzy poprawił się na tyle, że nie była potrzebna pomoc medyczna informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego poznańskiej policji.

Policjanci apelują jednocześnie do żeglarzy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz każdorazowym zabieraniu kapoków, które w przypadku zagrożenia mogą uratować życie.

Jak informuję komendant wojewódzki w tegorocznym sezonie zwiększono o 6 ilość etatów dla policjantów Komisariatu Wodnego, gdzie obecnie służbę pełni 16 funkcjonariuszy, w tym jedna policjantka. Funkcjonariusze są przygotowani do działań, trenując różne warianty akcji ratunkowych. Policjanci mają do dyspozycji 10 różnego rodzaju łodzi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz