Aglomeracja

Pośrednicy nieruchomości zapraszają na drzwi otwarte

Mieszkania na Towarowej  Foto: materiały prasowe

W piątek, 28 marca, poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku nieruchomości w ramach ogólnopolskiej akcji „Drzwi Otwarte” organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości.

Mieszkania na Towarowej Foto: materiały prasoweW tym roku po raz pierwszy będzie można zweryfikować pośredników, korzystając z internetowego Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, który potwierdza ich kompetencje zawodowe. Dotychczas licencję uzyskało ponad 3500 profesjonalistów z całej Polski.

Organizatorzy przygotowali darmowe konsultacje prowadzone przez 30 biur nieruchomości w Poznaniu i w Wielkopolsce. Najwięcej pytań dotyczy procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności, sposobów zabezpieczenia transakcji czy służebność drogi koniecznej. W tych i innych aspektach chętnie pomożemy ” – mówi Artur Schaefer, jeden z organizatorów akcji.

Drzwi Otwarte organizowane są od 3 lat, ale obecna edycja po raz pierwszy odbywa się w nowych realiach rynkowych. 1 stycznia 2014 r. w Polsce po 15 latach funkcjonowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, które określały dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, nastąpiła całkowita deregulacja rynku. Oznacza to, że nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Dlatego, aby zapewnić konsumentom łatwy dostęp do informacji o rzetelnych i kierujących się etyką pośrednikach, na początku roku Polska Federacja Rynku Nieruchomości uruchomiła internetowy Ogólnopolski Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN – www.rejestr.pfrn.pl .

Aktualna lista biur nieruchomości z Wielkopolski i z całej Polski, biorących udział w III edycji „Drzwi Otwartych PFRN” znajduje się na stronie www.pfrn.pl . Warto zaznaczyć, że bezpłatne konsultacje będą udzielane wszystkim zainteresowanym również telefonicznie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz