K U L T U R A

Smak życia efektownie podany – w sobotę TEDx Poznań

TEDx juz w sobotę  Foto: mat. prasowe

Wnuczka generała Pattona, designer Ferrari czy profesor filozofii z Sorbony – to tylko kilku prelegentów, którzy pojawią się na TEDxPoznań w najbliższą sobotę. Wolnych miejsc już co prawda nie ma, ale dostępna będzie transmisja online.

TEDx juz w sobotę Foto: mat. prasoweWpisyTEDx Poznań to lokalny, niezależnie organizowany event na licencji popularnych konferencji TED. O wyjątkowości spotkań stanowią krótkie i napakowane ciekawą treścią wystąpienia prelegentów. Nie ma pośród nich zbyt długich, nudnych wykładów.

Tematami przewodnimi tegorocznej konferencji są zagadnienia związane z innowacyjnym postrzeganiem technologii, rozrywki i designu (Technology, Entertainment and Design). TED to bowiem globalna inicjatywa gdzie w wielu miastach na świecie fani organizują lokalne eventy – wspólnie oglądają TED Talks oraz zapraszają ciekawych i inspirujących gości (niekoniecznie naukowców).

– Celem każdego TEDx-a jest promowanie innowacyjnych idei i pobudzanie uczestników do nieschematycznego trybu myślenia – mówi Tomasz Kretek, koordynator TEDxPoznań 2014. – W tym roku udało nam się pozyskać solidnych prelegentów, którzy doskonale wpisują się w to przesłanie.

Rzeczywiście, o atrakcyjności konferencji może świadczyć chociażby lista prelegentów. Na scenie pojawi się Helen Patton – wnuczka generała Pattona, która opowie o ostatnim projekcie swojej fundacji, gdzie historia przeplata się ze sztuką. Janusz Kaniewski, który projektuje m. in. dla Ferrari, będzie mówił o tym, jak łączy się przyszłość architektury i motoryzacji: Jakie będą miasta przyszłości? Jak samochody elektryczne zmienią nasze życie? Oscar Brenifier – psycholog z Sorbony – niebanalnie odpowie na pozornie banalne pytania: Czym jest życie? Czym jest szczęście?

– Motywem przewodnim TEDxPoznań 2014 jest Life, czyli życie. Szczegółowo tematykę opisują hasła: Grow. Explore. Beyond., czyli w wolnym tłumaczeniu Rozwijaj się. Odkrywaj. Sięgaj dalej – mówi Tomasz Kretek, koordynator konferencji.

Grow to część konferencji, dzięki której uczestnicy dowiedzą się jak wzrastać w stylu TED i pomimo ewidentnych różnic fizycznych otworzyć swój umysł na nowe idee. Explore będzie poświęcone ludzkim pasjom, porażkom i zwycięstwom, dzięki którym poznajemy otaczający nas świat. Z kolei w części Beyond wystąpią ci, którzy zmieniają zastany porządek świata, a tym samym redefiniują nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Transmisja w sobotę na stronie: www.tedxpoznan.pl.

Sponsorem TEDxPoznań są: Miasto Poznań, Żabka Polska oraz PizzaPortal.pl – największy i najszybciej rozwijający się w Polsce serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online.

TEDx Poznan Foto: materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz