Udany rewanż poznańskich koszykarek!

Mecz w Pabianicach i zwycięstwo AZS  Foto: Wojciech Klepka

Runda zasadnicza 1 ligi kobiet zbliża się powoli do końca i zespoły z czołówki tabeli walczą o jak najlepszy bilans meczów po między sobą. Dlatego mecz Poznań City Center AZS z Dekorex Pabianice był bardzo ważny dla obu ekip. Pabianiczanki po przegranej w pierwszej rundzie w Poznaniu i wzmocnieniu swojego obwodu rozgrywającą Aleksandrą Dziwińską liczyły na udany rewanż u siebie w domu.

Mecz w Pabianicach i zwycięstwo AZS Foto: Wojciech KlepkaMecz zaczął się bardzo nerwowo, szczególnie dla poznanianek, które przegrywały na początku spotkania 0:6. Obie ekipy popełniały dużo niewymuszonych błędów, jednak wcześniej uspokoiły grę akademiczki, które przed końcem pierwszej kwarty wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Trzymały je aż do połowy trzeciej kwarty, momentami wygrywając nawet 9 punktami. W 5 minucie trzeciej odsłony meczu pabianiczanki po celnym rzucie za trzy Anny Krajewskiej wyszły na prowadzenie 41:40, ale już od tego momentu, do końca kwarty nie zdobyły kosza tracąc aż 12 “oczek”. Dekorex od stanu 41:52 rozpoczął pogoń za poznaniankami, jednak akademiczki zachowały “zimną krew” i nie pozwoliły przejąć inicjatywy przeciwniczkom, ostatecznie wygrywając zawody 69:62.

Trener Poznań City Center AZS – Ryszard Barański był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Twierdzi, że pomimo nerwowego meczu jego zawodniczkom udało się w końcówce zagrać bardzo dojrzale i nie dać się sprowokować do błędów agresywną obroną Dekorexu. Cieszył się, że dziewczyny zagrały bardzo zespołowo – 4 zawodniczki zdobyły ponad 10 punktów, i mocno w obronie, tracąc tylko 62 punkty.
Poznań City Center AZS w dwumeczu z Dekorex Pabianice ma dwa zwycięstwa i to jest bardzo ważna informacja przed zbliżającą się rundą play-off.

Dekorex Pabianice – Poznań City Center AZS 62:69 (16:18, 9:14, 16:20, 21:17)

Kolejny – ostatni mecz rundy zasadniczej Poznań City Center AZS zagra w Poznaniu w niedzielę 19 stycznia o godz. 18.00 (godzina może ulec zmianie). Przeciwnikiem będzie ŁKS SMS Łódź.

Tekst: Monika Sibora, fot: Wojciech Klepka

AZS City Center - Dekorex Pabianice Foto: Wojciech Klepka