SieBuduje

Rusza budowa osiedla Riverpark

Lokalizacja osiedla Riverpark  Foto: Google Maps

Lokalizacja osiedla Riverpark Foto: Google MapsKiedyś w tym miejscu była giełda samochodowa, potem handlowano tutaj warzywami. Od kilku jednak lat teren w sąsiedztwie Młodzieżowego Domu Kultury zarastał. Teraz rozpoczyna się tutaj budowa osiedla, na którym powstanie blisko 200 mieszkań.

Osiedle Riverpark powstanie u zbiegu ulic Droga Dębińska i Bielniki. Staną tutaj dwa pięciokondygnacyjne budynki oraz trzy wille miejskie o wysokości trzech kondygnacji.

Pod każdym z budynków znajdzie się podziemny garaż z łącznie 198 miejscami parkingowymi. Każdy z apartamentów będzie posiadał balkon, taras lub prywatny ogród. Łącznie powstanie tutaj 189 mieszkań o łącznej powierzchni 11.852 metrów kwadratowych.

Osiedle Riverpark (wizualizacja) Foto: materiały prasowe

Plac budowy został przekazany wykonawcom w pierwszych dniach października. Pierwsi lokatorzy będą mogli tutaj zamieszkać w pierwszej połowie 2015 roku. Szacowana wartość inwestycji to 18.000.000 Euro. Inwestorem jest firma Immofinanz Group.

Choć to dopiero początek inwestycji to sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Dostępne są dwie formy finansowania zakupu. Pierwsza to system 10/90, który pozwala na wpłatę 10% sumy w momencie podpisania umowy deweloperskiej, a pozostałych 90% dopiero przy odbiorze kluczy do nowego mieszkania. Druga to Zamknięty Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy (Escrow) – wyjaśnia deweloper – pieniądze wpłacone przez klienta zostają zabezpieczone na rachunku bankowym.

Osiedle Riverpark (wizualizacja) Foto: materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz