DLA STUDENTA

Savoir-Vivre inżyniera

Krawat  Foto: sxc

Krawat Foto: sxcPierwsza edycja szkoleń z serii Savoir-Vivre dla Inżynierów okazała się wielkim sukcesem. Sala w której odbywały się spotkania pękała w szwach. Właśnie rozpoczyna się już trzecia seria.

Zajęcia poprowadzi Michał Brzóska, który na co dzień jest Kierownikiem Sekretariatu Prorektorów Politechniki.

Dlaczego takie zajęcia są ważne? W czasach, gdy to nie dokument, lecz wynik rozmowy kwalifikacyjnej decyduje o “być albo nie być” poszukującego pracy studenta, nie możemy zapominać o manierach i stosownym ubiorze – wyjaśniają studenci – w trakcie serii wykładów, studenci uczą się zachowań zarówno w sytuacjach codziennych, jak i w tych rzadziej spotykanych.

Podczas zajęć mowa będzie między innymi o zasadach korzystania z windy osobowej, ale także o regułach panujących w trakcie wielogodzinnych, oficjalnych wieczorów. Zostaną również przedstawione wzory listów oficjalnych i nieoficjalnych, sposoby ich adresowania i doręczania, a także tajemniczy skrót “R.S.V.P.” widniejący na niejednym zaproszeniu.

Szkolenia Savoir-Vivre dla studentów Polibudy są całkowicie bezpłatne. Uczestnik otrzymuje więc za darmo kilkugodzinne, wartościowe przeszkolenie w świetnym towarzystwie i pod okiem doświadczonego wykładowcy, zakończone indywidualnym certyfikatem – podkreślają organizatorzy – jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w całym Poznaniu, które kształtuje umysły i charaktery przyszłych i obecnych inżynierów, uczących się w murach Politechniki Poznańskiej.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w sali CW3 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 już we wtorek (8.10) o godzinie 18:30. Kolejne zostaną zorganizowane 9, 15, 16, 22 i 23 października (by zobaczyć program poszczególnych szkoleń kliknij w wybraną datę). By zapisać się na zajęcia kliknij tutaj.

Oto proponowany program pierwszych zajęć (8.10):

1. Zasady szkolenia

2. savoir – vivre, potrzeba czasu?, przeżytek czy może konieczność?

3. savoir – vivre, po co?, dla kogo?, czy warto?

4. Kto jest Kim na Uczelni …

5. Sztuka korespondencji

• Zasady korespondencji

• Dwie szkoły korespondencji – Europejska i Amerykańska

• Tytułowanie

• Dostarczanie korespondencji

• Netykieta

Politechnika Poznańska Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz