Stare Miasto

Oni pobiegli dla Tomasza. Poznań Business Run (FOTO)

Poznań Business Run - 15.09.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznań Business Run - 15.09.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterZakończył się Poznań Business Run. Głównym celem zmagań 360 drużyn była pomoc – protezę dla Tomasza Nowickiego, podopiecznego Fundacji Jasia Meli, który stracił nogę w wypadku samochodowym. Drugim ale nie mniej ważnym – promocja zdrowego trybu życia. Na starcie w Poznaniu do biegu stanęło 1750 zawodników i zawodniczek reprezentujących poznańskie firmy i organizacje. Organizatorom udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych.

Wśród blisko 2 tysięcy biegaczy znajdowali się przedstawiciele przedsiębiorców, pracowników banków, naukowców, studentów, urzędników. Sam Urząd Miasta wystawił aż 17 sztafet!

Jako pierwszy na mecie zameldował się zespół Uniwersytetu Ekonomicznego, który pokonał trasę w czasie 1:01:42 Drugie miejsce wywalczył Klub Biegacza Maniac Poznań, a trzecie Uroczo&Todo&Endusport.

“W wielu drużynach były osoby, które wzięły udział w takim biegu po raz pierwszy. To niesamowite, jak ludzie zmobilizowali się, żeby wyjść zza biurka i pobiegać. Drugi sukces to oczywiście działalność charytatywna” – powiedział prezydent Ryszard Grobelny, który także brał udział w biegu.