Czerwonak

Port rzeczny w Czerwonaku

Wizualizacja mariny w Czerwonaku  Foto: Gmina Czerwonak

Wizualizacja mariny w Czerwonaku Foto: Gmina CzerwonakJuż jesienią będzie można odpoczywać przy budowanym porcie rzecznym w Czerwonaku. Wykonawca prac zapewnia, że zlecone prace zakończy do połowy września. Do tego czasu cały teren będzie niedostępny dla mieszkańców.

Firma, która wykonuje pierwszy etap mariny na Warcie mogła przystąpić do zaplanowanych prac po obniżeniu się poziomu wody w rzece.

W pierwszej kolejności powstanie budowla wodna nazywana kierownicą. To rodzaj ostrogi, której przebieg jest zgodny z nurtem rzeki. Kierownica zostanie zbudowana z kamienia łamanego oraz faszyny.

Później zostanie wykopany basen portowy, który będzie miał wymiary 30,00 na 40,00 metrów.

Wykonawca zapewnia, że realizacja zamówienia zakończy się do połowy września 2013 roku – informują przedstawiciele Gminy Czerwonak – inwestycja poszerzy zasób obiektów administrowanych przez Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku.

Ponieważ teren przyszłej mariny jest placem budowy nie mogą z niego korzystać mieszkańcy. Na odpoczynek w tym malowniczym nadwarciańskim miejscu zapraszamy jesienią – dodają urzędnicy.

Wizualizacja mariny w Czerwonaku Foto: Gmina Czerwonak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz