K U L T U R A

Back to the Future – wystawa

Lulu Geraldine 1980 & 2010 Bs Aires  Foto: Irina Werning

Chyba każdy chciałby wrócić do czasów swojej młodości czy dzieciństwa, gdy wszystko było łatwiejsze. Czy jest to jednak możliwe? Częściowo taką właśnie podróż proponuje argentyńska artystka Irina Werning.

Artystka realizuje w Polsce autorski, międzynarodowy projekt Back to the Future. Polega on na zestawianiu serii dwóch zdjęć przedstawiających tę samą osobę w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Wystawę prac fotografki można już oglądać w Kluboksięgarni Głośna.

Lulu Geraldine 1980 & 2010 Bs Aires Foto: Irina Werning

Irina Werning rekonstruuje niemal każdy detal widoczny na starej fotografii taki jak ubiór, ustawienie osoby w tym samym albo podobnym miejscu jak to uwiecznione przed wielu laty.

Oprócz dotychczasowych zdjęć Iriny z niemal całego świata, poznaniacy będą mogli również zobaczyć 11 Polaków uchwyconych w kadrze, którzy wzięli udział w facebookowym konkursie Czas na przyszłość oraz dwie artystyczne rodziny: muzyków – Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade oraz aktorek – Marię Winiarską i jej córkę Zofię Zborowską. Wśród bohaterów wystawy znajdują się także mieszkańcy naszego miasta.

Prace artystki będziecie mogli oglądać w Kluboksięgarnia Głośna (Św. Marcin 30/8) do 9 września.

Cecile 1987 & 2010 France Foto: Irina Werning

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz