Sport

Strong Mezo

Trening MEZO_3  Foto:

To będą strong celebryci! Ambasadorami sierpniowego triathlonu są m.in. Julia Michalska – brązowa medalistka londyńskich igrzysk olimpijskich w wioślarstwie, aktorka Katarzyna Bujakiewicz, Marcin Urbaś – halowy mistrz Europy w lekkiej atletyce, raper MEZO oraz Paweł Skiba – nowy wokalista zespołu Pectus. W zawodach weźmie również udział popularny aktor – Piotr Adamczyk.

Przygotowania uczestników do LOTTO POZnan Triathlon nabierają tempa. Wśród startujących będzie także Jacek MEZO Mejer, który wraz z grupą triathlonistów wziął dziś udział w treningu kolarskim nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

Trening MEZO_5

Zawodnicy pokonali kilkunastokilometrową trasę rowerową, rozpoczynającą się i kończącą przy mecie Toru Regatowego Malta. Trening prowadził Bogumił Głuszkowski, wielokrotny mistrz Polski w triathlonie i trener klubu Cityzen. Podkreśla on, że w zawodach znaczenie odgrywają przede wszystkim wytrzymałość i odpowiednie przygotowanie do startu:

– Regularne treningi kolarskie są jednym z najważniejszych elementów przygotowań do triathlonu. Istotne jest dopasowanie długości pokonywanej na treningach trasy do czasu, który pozostał do startu w zawodach. Dzisiejszy trening koncentrował się na tym, co jest w tej fazie przygotowań najważniejsze, a więc dopracowaniu istotnych elementów technicznych i kwestii związanych z bezpieczeństwem startu – wyjaśnia trener Bogumił Głuszkowski.

Jacek Mejer, który – jak o sobie mówi – jest pasjonatem sportu, już od kilku miesięcy przygotowuje się do poznańskiej imprezy. Wcześniej w tym roku brał także udział w podobnych zawodach w Sierakowie.

– Trenuje się jednocześnie 3 dyscypliny. Najlepiej z 3 razy w tygodniu każdą. Plan zależy od twojej motywacji, możliwości czasowych itp. Ja rozpocząłem przygotowania w lutym. Przez 4 miesiące przed zawodami w Sierakowie trenowałem konsekwentnie i naprawdę ciężko – przyznaje Jacek MEZO Mejer, który mimo niewielkiej ilości wolnego czasu dba o formę. Ma zamiar powalczyć i dobrze się bawić podczas udziału w poznańskim triathlonie.

Osobom startującym w triahlonie będzie można kibicować już 4 sierpnia 2013 r. na poznańskiej Malcie. Oprócz samych zawodów, imprezie towarzyszyć będzie także wiele atrakcji m.in. występ grupy akrobacyjnej Żelazny, koncerty muzyczne (wystąpi m.in. MEZO), konkursy czy zawody sportowe dla dzieci.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz