Łazarz

Ukradł rower i wpadł

Zatrzymany złodziej roweru  Foto: Policja

Rowery często padają łupem złodziei, którzy czasami czują się zupełnie bezkarni. Kradną koło* w biały dzień, czasami tuż pod kamerami monitoringu. Policji nie zawsze udaje się niestety złapać sprawców. Tym razem jednak policjantom z komisariatu targowego się to udało.

Zatrzymany złodziej roweru Foto: PolicjaPod koniec czerwca dyżurny Komisariatu Targowego otrzymał informacje o kradzieży roweru sprzed sklepu spożywczego na ul. Matejki w Poznaniu, policjanci, którzy zajęli się sprawa kradzieży natychmiast pojechali pod wskazany adres i tam zatrzymali dwóch siedemnastolatków, którzy brali udział w kradzieżyrelacjonuje Hanna Wachowiak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu  – po zebraniu informacji okazało się, że kolejny sprawca uciekł na skradzionym jednośladzie, 19 latek wpadł następnego dnia, rower mundurowi znaleźli u niego w mieszkaniu.

Jak się okazało 19-letni Łukasz J. ma na swoim koncie już kilkanaście innych kradzieży. Prokurator zdecydował, że będzie miał dozór policyjny. O wysokości kary dla młodych mężczyzn zdecyduje sąd. Za kradzież grozi im kara grzywny lub do 5 lat więzienia.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

* koło – w gwarze poznańskiej to rower

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz