Judocy wrócili z Berlina z medalami

Judocy na turnieju w Berlinie  Foto: PKS OLIMPIA

Judocy z Wielkopolski po raz kolejny wzięli udział w Tuzla Cup w Berlinie. Podczas turnieju na 6 matach zmierzyło się ponad 500 zawodników z Niemiec, Czech, Rumunii, Holandii, Danii, Francji i Polski w kategoriach dzieci i seniorów.

Poznań reprezentowali judocy z PKS OLIMPIA. O najlepsze wyniki i medale walczyli między innymi Weronika Nędzyk, Kinga Kostera, Piotr Radzewski (kat. dzieci), Jakub Panek oraz Krzysztof Panek 81 kg (kat. seniorzy).

Judocy na turnieju w Berlinie Foto: PKS OLIMPIA

Jakub Panek trzy pierwsze walki wygrał w na prawdę w bardzo dobrym stylu, zdobywając maksymalną ilość punktów czyli po 10 (ipon) w każdej walce, ale niestety uległ w finale Grzegorzowi Fiutcemówi Anna Radtke Heintze z PKS OLIMPIA – nasze dzieci czyli Kinga Kostera, Weronika Nędzyk oraz Piotrek Radzewski startowały z zawodnikami z wyższych roczników, a mimo to otarli się  o brązowy medal i zajęli piąte miejsce, natomiast Krzysztof Panek w pierwszej walce został pokonany przez Grzegorza Fiutkę i ostatecznie zajął siódme miejsce.

W turnieju brały również udział dwa inne kluby z naszego fyrtla. Drużynowo turniej w Berlinie wygrała WSPIA. Złote medale zdobyli Grzegorz Fiutka (81 kg) oraz Katarzyna Werner (48 kg). Gratulacje należą się także Joannie Polerowicz (78 kg) za srebro i Izabeli Kumorowskiej (63 kg), która wywalczyła brąz.

Dobre wyniki osiągnęły również Patrycja Witoń (57 kg), Anna Woronowicz (70 kg) i Piotr Frąckowiak (100 kg). Cała trójka w swoich kategoriach zakończyła Turniej na piątym miejscu.

Złoto zdobył także Patryk Kusza (90 kg) z klubu Gimnazjon Suchy Las.