Aglomeracja

KidSmart czyli komputery dla maluchów

KidSmart  Foto:

Swoją informatyczną edukację mogą zaczynać już wielkopolskie przedszkolaki dzięki specjalnym zestawom komputerowym dostarczonym przez IBM.

Amerykański koncern dostarczy 40 nowoczesnych zestawów komputerowych do przedszkoli i szkół na terenie Wielkopolski. W ramach programu zrealizowane zostaną także szkolenia dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w obszarze najnowszych technologii informatycznych.

Zestaw KidSmart zawiera wbudowany 19 calowy ekran, mini-mysz, klawiaturę, mikrofon i słuchawki dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Dzięki opracowanym na potrzeby projektu zadaniom i grom, przedszkolaki uczą się m.in. rozpoznawać figury geometryczne, rysować mapy, a nawet obserwować pogodę.

„Liczymy, że KidSmarty dostarczą dzieciom wiele radości, a dla rodziców i pedagogów będą wsparciem i ciekawym urozmaiceniem programu nauczania” – mówi  Kamilla Beńke, Dyrektor Regionalnego Oddziału IBM w Poznaniu.

Program KidSmart już od 14 lat pomaga najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie cyfrowym. Poprzez udział w programie przedszkolaki uczą się jak mądrze korzystać z komputera. Kształtuje to w nich również odpowiedzialne podejście do wykorzystania najnowszych technologii.

Według ekspertów z Cambridge University i London University, program ma pozytywny wpływ na rozwój dzieci, szczególnie w zakresie doskonalenia umiejętności współpracy z innymi dziećmi, kreatywnej zabawy i rozwijania zdolności koncentracji.

Dzięki specjalnej stronie internetowej www.kidsmartearlylearning.org, zarówno rodzice, jak i nauczyciele zyskują informacje, porady i przykłady użytkowania programu.

KidSmart

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz