Aglomeracja

Pomysły dla Poznania – kolorowo!

POMYSLY DLA POZNANIA  Foto: POMYSLY DLA POZNANIA

POMYSLY DLA POZNANIA Foto: POMYSLY DLA POZNANIABy miasto zmieniało się na lepsze nie zawsze potrzebne są wielkie pieniądze. Najwięcej zależy od nas samych, od tego jak się zachowujemy na chodniku, ulicy, w parku czy bimbie. Czasami nie trzeba wymyślać niczego nowego. Wystarczy zastosować rozwiązania, które sprawdziły się w innych miastach. W Polsce i innych częściach Europy.

Nie chodzi oczywiście o bezmyślne i bezkrytyczne naśladownictwo, bo może się to zakończyć katastrofą. Być może niektóre uda się niewielkim kosztem zrealizować?

Jedna ze skrzynek energetycznych w centrum Poczdamu Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Pomysł, który bardzo się nam spodobał podpatrzyliśmy w Poczdamie.

Większość nudnych za zwyczaj skrzynek energetycznyc stojących na ulicach różnych miast nie przyciąga uwagi. Nic dziwnego. Nie miały być piękne, tylko funkcjonalne. Czy jednak tak musi być?

Spacerując właśnie po Poczdamie można się przekonać, że proste skrzynki energetyczne mogą być doskonałą ozdobą miasta. Równocześnie są autopromocją firmy, która zajmuje się nietypową reklamą. Nie jest na szczęście nachalna. Można? Można!

Powierzchni, które mogą się zmienić jest bardzo dużo. Są to właśnie skrzynki o których pisaliśmy, skrzynki telekomunikacyjne, ale też nieco większe jak śmietniki, rozdzielnie elektryczne czy kontenery stojące przy torach w których są zapewne bardzo ważne urządzenia.

To kolejny z przykładów jak może wyglądać funkcjonalne “coś” gdy zabiorą się za nie odpowiednie osoby.

Graffiti na rozdzielni Foto: art-efx

Zyskują autorzy, bo widać na co ich stać, zyskuje miasto, bo jest kolorowo! Mamy lepszyPOZNAŃ 🙂

Po lewej stronie jedna ze skrzynek w samym centrum Poznania, po prawej podobna skrzynka w Poczdamie. Wystarczyła wyobraźnia, farby, pozwolenie na malowanie i efekt jest wspaniały. Każdy taki projekt musi oczywiście uwzględniać otoczenie.

Skrzynki energetyczne w Poznaniu i Poczdamie

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Takie skrzynki są także w Finlandii gdzie najczęstszym motywem są bajki (np. muminki). Wygląda to mega fajnie 🙂