K U L T U R A

Światowy Womex na MTP?

Lao Czesław Tour - MTP 13.10.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańskie targi coraz częściej kojarzone są nie tylko z działalnością wystawiennicz,ą ale także stają się miejscem występów światowych gwiazd. Rozwijając segment wydarzeń muzycznych MPT oddały niedawno do użytku nową salę koncertową a teraz starają się o targi Womex.

Lao Czesław Tour - MTP 13.10.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWOMEX to świat muzyczny w pigułce. Miejsce, w którym można posłuchać zespołów muzycznych z całego świata, wziąć udział w wykładach poświęconych zagadnieniom promocji, pozyskiwaniu funduszy i sprzedaży muzyki oraz nawiązać kontakty biznesowe skutkujące organizacją tras koncertowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie znalazły się na liście 9 europejskich destynacji branych pod uwagę jako miejsce organizacji Międzynarodowych Targów Muzyki Etnicznej WOMEX. O organizację wydarzenia oprócz MTP ubiegają się m.in. organizatorzy z Barcelony, Budapesztu, Salonik i Wiednia.

Osiemnaście dotychczasowych edycji targów muzycznych odbyło się w tak ciekawych lokalizacjach jak: Berlin, Kopenhaga, Marsylia, Sztokholm czy Bruksela. Każdorazowo pięciodniowe wydarzenie gromadziło ponad 2 200 profesjonalistów i ponad 1 000 firm związanych z branżą muzyczną z 90 krajów. Targi rocznie odwiedza blisko 350 krajowych i zagranicznych dziennikarzy. Najbliższa 19. edycja wydarzenia odbędzie się w stolicy Walli – Cardiff w październiku br.

Sala Ziemii MTP Foto: MTP/facebook

Starania Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznania o pozyskanie wyjątkowego muzycznego wydarzenia trwają od 2012 roku. Awans na short listę WOMEXU obok takich miejsc jak Barcelona czy Wiedeń to dla MTP duży zaszczyt i wyróżnienie. Oznacza bowiem, że nowo otwarta sala widowiskowo-koncertowa Poznań Congress Center, doświadczenie w organizacji wydarzeń o międzynarodowym charakterze oraz koncertów uznanych gwiazd, czynią nas znaczącym graczem na międzynarodowym rynku przemysłu spotkań.

Wybór lokalizacji 21., 22. i 23. edycji targów WOMEX rozstrzygną wizyty studyjne organizatora wydarzenia – firmy Piranha Womex w każdym z dziewięciu nominowanych miast.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz