K U L T U R A

Hobbit: Niezwykła podróż 3D – zaproszenia!

Hobbit: Niezwykła podróż 3D  Foto: Hobbit: Niezwykła podróż 3D

Ci, którzy widzieli już ten film mieli o nim różne, często skrajne opinie. Dlaczego jednak mielibyście słuchać tylko cudzych recenzji. Na pewno warto ten film zobaczyć! Tym bardziej, że mamy dla Was podwójne zaproszenia do kina IMAX.

Hobbit: Niezwykła podróż 3D Foto: Hobbit: Niezwykła podróż 3D

Do tej pory film w Polsce widzieli tylko wybrańcy, ale już we wtorek (25.12) odbędą się pierwsze, przedpremierowe seanse. Za sprawą Petera Jacksona i pierwszej części nowej trylogii zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena Hobbit: Niezwykła podróż 3D, powrócimy do Śródziemia!

Tym razem będzie to opowieść o wyprawie hobbita Bilbo Bagginsa oraz trzynastu krasnoludów, wspomaganych przez czarodzieja Gandalfa, do Samotnej Góry, opanowanej przez smoka Smauga. Trzynastu krasnoludów nie mogło pod żadnym pozorem mylić się widzom. Jackson tłumaczył:

Każdy z nich to niepowtarzalna indywidualność, to nie jest po prostu trzynaście ciut różniących się od siebie wariantów krasnoluda Gimli z “Władcy pierścieni” – wyjaśniał Peter Jackson – początkowo martwiłem się o ich zróżnicowanie, ale obsadziliśmy ich role aktorami o tak odmiennych charakterach i osobowościach, że podołali temu zadaniu bez trudu, jako krasnoludy wnieśli do filmu cenny komediowy ton, ich energia i całkowita niepoprawność wielu zachowań – to było to, o co nam chodziło.

Reżyser dodał również, że niezwykle ważną postacią jest przywódca krasnoludów Thorin Dębowa Tarcza, grany przez Richarda Armitage’a. Ten brytyjski aktor, obdarzony charakterystycznym, głębokim barytonem, zdobył uznanie publiczności rolami telewizyjnymi.

Dla mnie to ktoś, kto przekroczył smugę cienia, lecz ma w sobie ciągle wigor i determinację – mówił Richard Armitagekieruje nim fatalistyczne przeczucie, że nie przeżyje wyprawy, to go jednak przed niczym nie powstrzymuje, jego ojcu nie udało się odzyskać królestwa, zginął, Thorin pragnie odwetu i jest przekonany, że musi zwyciężyć – teraz albo nigdy!

Hobbit: Niezwykła podróż 3D Foto: Hobbit: Niezwykła podróż 3D

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z “Władcy pierścieni”. Bilbo Bagginsa (Martin Freeman), hobbita kochającego ponad wszystko spokój domowego zacisza, zaskakuje niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen), który zjawia się z kompanią krasnoludów, dowodzoną przez Thorina Dębową Tarczę (Armitage). Przybysze snują plany odbicia skarbu ich przodków z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Pomimo sprzeciwu hobbita, Gandalf uznaje, że będzie on idealnym uzupełnieniem kompanii. Gdy ruszają w drogę, Bilbo wciąż walczy z wątpliwościami i strachem, krasnoludy zaś nie do końca ufają nowemu towarzyszowi wyprawy. Wkrótce drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami; wędrowcy muszą bowiem przemierzyć ziemie zabójczych orków i goblinów.

Film “Hobbit: Niezwykła podróż 3D” będzie można przedpremierowo zobaczyć już od wtorku od 25 grudnia. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do kina IMAX, dzięki czemu będziecie mogli obejrzeć ten blisko 3 godzinny film w doskonałej jakości obrazu i dźwięku!

Zaproszenia będzie można zrealizować w dniach od 31 grudnia do 3 stycznia (bez 1.01. !) lub od 7 do 10 stycznia. Podwójne wejściówki będziemy rozdawać podczas konkursów na naszym profilu na facebook’u, który znajdziecie klikając tutaj.

Hobbit: Niezwykła podróż 3D Foto: Hobbit: Niezwykła podróż 3D

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz