K U L T U R A

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni  Foto: ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni

ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni Foto: ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy PierścieniENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni został zagrany po raz pierwszy w sierpniu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Frekwencja w całej Polsce sięgnęła blisko 22.000 osób! Dla tych, którzy byli wtedy na zasłużonym wyjeździe ta niezwykła noc zostanie powtórzona w najbliższy piątek.

W odpowiedzi na prośby o powtórkę niedługo przed premierą Hobbita zostanie zorganizowana druga edycja tej nocy, dzięki czemu fani trylogii Tolkiena będą mieli szansę ponownie przenieść się do Śródziemia na 12 godzin – dodaje Iza Kieszek, współorganizująca nocny maraton.

Najbliższy ENEMEF to dwunastogodzinny maraton, który jest niepowtarzalną okazją, żeby na ekranach polskich kin zobaczyć trylogię J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich. Wszystkie trzy części Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina.

Czym różnią się wersje rozszerzone, które zobaczymy, od zwykłych?

Każda z części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych, dzięki którym ta niesamowita seria stała się niemal idealna – wyjaśnia Iza Kieszek – będzie można zobaczyć między innymi: całkowicie inne rozpoczęcie Drużyny Pierścienia, dłuższe wątki dotyczące postaci drugoplanowych a więc Boromira, Faramira i Galadrieli, dziesiątki akcentów humorystycznych, scenę z koniem Theodreda, która tłumaczy cudowne odratowanie Aragorna, a także liczne sceny liryczne, których czytelnikom Władcy Pierścieni brakowało.

Władca Pierścieni: Powrót króla Foto: Władca Pierścieni: Powrót króla

Podczas trwającego blisko 12 godzin maratonu, który rozpocznie się w piątek o 22:00 zobaczymy reżyserskie wersje filmów Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże, oraz Powrót Króla. Wszystkie te filmy zostaną pokazane z kopii cyfrowych w idealnej jakości dźwięku i obrazu. Seanse odbędą się w Multikinie Malta, Multikinie 51 i Multikinie Stary Browar.

Filmy na ENEMEFie zostaną pokazane z kopii cyfrowych w idealnej jakości dźwięku i obrazu. Bilety w cenie od 20 do 29 zł są już do nabycia w kasach Multikina. Na naszym profilu na facebooku będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia na ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni.

Po więcej informacji zapraszamy na www.enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Władca Pierścieni: Powrót króla Foto: Władca Pierścieni: Powrót króla

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz