Sport

O bieganiu: Bosacki, Gras i Jurek

12 Poznań Maraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Żeby wygrywać maratony konieczne jest właściwe przygotowanie zarówno sportowe jak i motywacyjne. Podczas Poznań Sport Fair poprzedzającego zmagania biegaczy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się cykl wykładów, podczas których fani biegania będą mogli uzyskać nie tylko wiedzę ale otrzymają płaszczyznę do nawiązania cennych kontaktów. Na zwiedzających czeka także cała gama akcesoriów do biegania, sprzęt i odzież sportowa oraz suplementy i produkty dla medycyny sportowej.

Organizatorzy zapraszają na cykl wykładów „Co każdy biegacz powinien wiedzieć dla zachowania optymalnej formy” dotyczących diety biegacza, odnowy biologicznej i jej znaczenia dla sportowców, osteopatii w sporcie czy sposobów zapobiegania i leczenia przeciążeń w biegach długich. O kulisach treningu i znaczeniu kompleksowego przygotowania z punktu widzenia zawodowego sportowca opowie Bartosz Bosacki były obrońca reprezentacji Polski w piłce nożnej i piłkarz Lecha Poznań. Prelekcje odbędą się w sobotę godzinach od 16.00 do 18.10.

12 Poznań Maraton Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

O tym, że sport prowokuje do myślenia, że dzięki niemu uczymy się lepszej organizacji własnego czasu i że nie ma rzeczy niemożliwych mówił będzie Łukasz Grass. Dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie szef Informacji Radia TOK FM zaprezentuje swoją debiutancką książkę „Trzy Mądre Małpy” w sobotę o 18.15.

Tego samego dnia, z wszystkimi miłośnikami biegania i sportu spotka się Scott Jurek, określany mianem biegającej legendy. Obdarzony niezwykłą kondycją sportowiec, wielokrotny zwycięzca biegów ultra na całym świecie i srebrny medalista Mistrzostw Świata w biegu 24 godzinnym będzie gościł na targach o godzinie 19.00.

Wszystkie spotkania odbędą się w sobotę, 13 października, w Sali Niebieskiej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

12 Poznań Maraton - Poznań 16.11.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Bieganie dla wielu z nas jest sposobem na aktywne spędzenie czasu – dla jednych to po prostu relaks, dla innych zaś rywalizacja w zawodach. Ta forma aktywności, podobnie jak inne sporty ma dwa oblicza. Z jednej strony dostarcza radości, z drugiej związana jest z kontuzjami.

W sobotę, 13 października, 20 wykwalifikowanych fizjoterapeutów z Rehasport Clinic przeprowadzi bezpłatne badanie ścięgna Achillesa dla wszystkich maratończyków. Konsultacja będzie polegała na palpacyjnej ocenie ścięgna w pozycji leżenia przodem na przenośnych stołach do masażu, bez konieczności rozbierania się. Czas badania jednej osoby to 2-4 minuty.

Wstęp na teren targów jest bezpłatny. Stoiska oraz strat i meta maratonu zlokalizowane będą w pawilonie 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwiedzanie ekspozycji w dniach piątek i sobotę (12,13 października) możliwe w godz. 9.00-21.00. W niedzielę tereny targowe otwarte będą od 8.30 do 17.00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz