Łazarz

Strefa Płatnego Parkowania będzie większa?

Parkomat  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Parkomat Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmWszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku strefa płatnego parkowania zostanie będzie obowiązywała również na Łazarzu. Płacić będziemy za parkowanie  między ulicami Bukowską, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i torami kolejowymi. Dzięki temu miasto miałoby rocznie zyskać około 10.000.000 złotych.

Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się już do Rady Osiedla Św. Łazarz z prośbą o składanie uwag i propozycji do projektu zmian wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Łazarzu.

Większa Strefa miałaby objąć obszar objęty ulicami Bukowską, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i torami kolejowymi aż do ulicy Roosevelta. Dodatkowo na Łazarzu, w wyznaczonym obszarze, miałaby zostać wprowadzona Strefa 30, która ma ograniczyć tempo ruchu.

Rada Osiedla Św. Łazarz ma również zaproponować lokalizacje kontrapasów, czyli odrębnych pasów dla ruchu rowerowego w ulicach jednokierunkowych.

Stanowisko Rady Osiedla Św. Łazarz posłuży do przygotowania projektu koncepcyjnego Strefy Płatnego Parkowania, który zostanie radzie osiedla oraz jak każdy projekt drogowy zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym za pośrednictwem internetuczytamy w piśmie Zarządu Dróg Miejskich do Rady Osiedla Św. Łazarz – po fazie konsultacji zostanie opracowany docelowy projekt organizacji ruchu Strefy Płatnego Parkowania Św. Łazarz.

O możliwości wprowadzenia strefy praktycznie na terenie całej dzielnicy na początku października będą dyskutować radni Osiedla Św. Łazarz podczas kolejnej sesji.

Szacuje się, że rocznie do miejskiej kasy wpłynęłoby z nowej Strefy Płatnego Parkowania około 10.000.000 złotych. Najpierw jednak na poszerzenie Strefy trzeba by było wydać około 14.000.000 złotych. Tyle przynajmniej kosztowała budowa Strefy na Jeżycach.

Planowany obszar dla nowej Strefy Płatnego Parkowania Foto: Google maps / lepszyPOZNAN.pl

Zawsze aktualne informacje z Łazarza znajdziesz na portalu lazarz.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz