KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 0:0 (0:0)

Lech Poznań - Górnik Zabrze  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Górnik Zabrze Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDwa pierwsze spotkania rundy jesiennej Lech Poznań wygrał wygrywając na swoim boisku 4:0 z Ruchem Chorzów, a następnie na wyjeździe 1:2 a Polonią Warszawa. Dzisiaj przy Bułgarskiej poznaniacy zmierzą się z Górnikiem Zabrze, który od dziewięciu lat nie zdołał wygrać przy Bułgarskiej.

Passa bez przegranej przy Bułgarskiej trwa nie było takiej od 1983 roku. Czy dzisiejszy mecz mecz będzie jedenastym zwycięskim pojedynkiem. Na to pytanie odpowiedź z pewnością poznamy podczas dzisiejszego spotkania.

Zapraszamy na relację z tego spotkania dzisiaj już od godziny 14:30.

0 - 0

Górnik Zabrze

• 16:24 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 16:23 Zdaje się że zawodnicy kolejorza za często gubili się w trakcie gry i nie bardzo wiedzieli co mają robić. Zdarzały się momenty kiedy zawodnicy grali bardzo dobrze i z pomysłem jednak ciągle brakowało wykończenia akcji. Fakt faktem Lech nie przegrał i podzielił się punktami z Grórnikiem.
  • 90'+3 Koniec spotkania... remis 0:0 taki jest wynik dzisiejszego spotkania.
  • 90' Trzy minuty zostały doliczone do tej części spotkania.
  • 89' Możdżeń przed szansą strzelenia gola! Ładnie posłał piłkę ponad murawą w kierunku bramki ale niestety Skorupski rzucił się w dobrą stronę...
  • 88' Nakoulma na spalonym.
  • 88' Tym razem brakowało wykończenia akcji by umieścić piłkę w bramce gości tym bardziej że Skorupskiemu piłka wypadła z rąk w trakcie pierwszej obrony...
  • 84' Górnik: Łukasiewicz za Iwana
  • 82' Ubiparip w przeciągu kilku minut już został wygwizdany przez kibiców za dwukrotną próbę wrzutki w pole karne, która kończyła się bezpośrednio na pierwszym zawodniku gości w polu karnym.... a szkoda.
  • 80' Lech: Ubiparip za Toneva
  • 80' Koeljny raz Tonev nie zdołał podać piłki w pole karne...
  • 78' Rzut wolny gości został zatrzymany przez mur składający się z obrońców Lecha.
  • 77' Kolejny raz obrona Lecha (Wołąkiewicz i Arboleda) przepuszczają Milika w kierunku bramki Burića, który zmuszony tym razem był do wyjścia z pola karnego i wybijania głową piłki sprzed napastnika gości.
  • 73' Oromne zamiesznie pod bramką Lecha w którym ucierpiał Wołąkiewicz. Cudem tylko Burićowi udało się na lini bramkowej złapac piłkę którą główką z kilku metrów umieścić w bramce chciał jeden z napastników gości.
  • 72' Rzut rożny dla gości.
  • 69' Górnik: Oziębała za Olkowskiego
  • 63' Tonev ładnie ograł dwóch zawodników Górnika dobiegł do lewej strony pola karnego gdzie dopadł go jeden z obrońców w trakcie próby wrzucenia piłki do Ślusarskiego, która zakończyła się kompletnym niepowodzeniem... bez udziału obrońcy piłka wyszła po za pole gry nie zagrażając bramce Skorupskiego.
  • 60' Lech: Bereszyński za Lovrencsicsa
  • 57' Faul na korzyść gości w lewym rogu pola karnego! Na szczęście strzał nie udany wybity został na rzut rożny przez jednego z obrońców.
  • 56' Gancarczyk w rogu boiska szykuje się do rzutu rożnego.
  • 55' Skorupski ze sporymi problemami próbował łapać piłkę która i tak wyszła po za pole gry. Sędzia liniowy odgwizdał rzur rożny dla Lecha.
  • 53' Burić wślizgiem w polu karnym ratuje Lecha przed strzałem Nakoulmy!
  • 50' Za utrudnianie rozpoczęcia gry z rzutu wolnego Murawskiego, Kwiek dostał żółtą kartkę.
  • 47' Lovrencsics nagrodzony brawami po strzale jaki oddał w kierunku bramki Skorupskiego... mimo że bramkarz gości nie miał większych problemów z obroną.
  • 45' Lech: Możdżeń za Drewniaka
  • 45' Druga połowa spotkania rozpoczęta.
  • 45'+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Spotkanie potrwa minutę dłużej.
  • 44' Rzut wolny dla gości około 24 metrów od bramki Lecha.
  • 44' Ceesay fauluje Nakoulmę za co otrzymał żółtą kartkę.
  • 42' Shevelyuknih zatrzymał podanie Lovrencsica w polu karnym.
  • 38' Dobre krótkie podania na lewym skrzydle. Ostatecznie podanie do Ślusarskiego pod linię kończącą boisko ten podaje na piąty metr do ustawionego tam napastnika ale Skorupski jest tak dobrze ustawiony i przecina podanie.
  • 36' Chyba Lechici opadli z sił... po raz kolejny po kilku prostych błędach w środku pola przepuścili atak gości! Tym razem Olkowski wpadł na pole karne gdzie wyszedł do niego Burić. Zachowanie bramkarza było świetne bo nie dopuścił do strzału i zmusił Olkowskiego do podawania piłki na pamięć co przerwało akcję.
  • 34' Ten błąd obrony mógł kosztować Lecha gola. Nakoulma nie pilnowany wpadł w pole karne. Zamiast strzelać postanowił podać na drugą stronę pola karnego ale na szczęście dla poznaniaków nie było tam komu wykończyć akcji.
  • 31' Aut na wysokości pola karnego Lecha. Dobra wrzutka w pole karne i bardzo dobre zachowanie obrony która wybiła na aut po drugiej stronie przerywając grę.
  • 22' Lovrencsics wypatrzył Ślusarskiego na środku boiska, posłał wysoką piłkę w jego kierunku. Zapowiadała się niezła akcja, Ślusarski walcząc z dwoma obrońcami zdołał się wyswobodzić i przejąć piłkę ale obrona zdołała ustawić się między nim a bramkarzem w trakcie strzału i niestety piłka została zatrzymana.
  • 21' Stały fragment gry dla Lecha, Henriquez już w rogu szykuje się do rzutu rożnego.
  • 19' Kwiek strzelał z rzutu wolnego z około 26 metrów wprost w Burića.
  • 18' Ceesay i Wołąkiewicz żonglowali piłką nad głowami napastników Górnika do czasu gdy piłka nie trafiła d Kwieka, który oddał celny choć słaby strzał prosto w Burića.
  • 14' Ale marnotrawstwo to powienin być gol! Tonev prawą stroną wbiegł w pole karne, po drugiej stronie miał Ślusarskiego nieznacznie wolniej biegnącego i dwóch obrońców których właśnie mijał. Tonev zdaje się chciał podać płasko po murawie piłkę Ślusarskiego by ten umieścił piłkę w bramce jednak ślusarz dobiegając do piłki został uprzedzony przez Skorupskiego!
  • 12' Piękna sytuacja wrzutka z daleka w pole karne do Ślusarskiego na siódmy metr ale piłka została wybita przez Skorupskiego na rożny!
  • 8' Rzut wolny na połowie Lecha dla gości po faulu Trałki na Kwieku. Milik postawnowił z strzelać od razu na bramkę ale kompletnie mu to nie wyszło. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
  • 7' Gancarczyk z rzutu rożnego wrzuca w pole karne wprost na głowę Henriqueza który wybija na kolejny rzut rożny.
  • 6' Pierwszy rzut rożny dla gości po wybiciu Henriqueza.
  • 6' Lovrencsics faulowany na środku boiska przez Milika i mamy pierwszą żółtą kartkę.
  • 3' Iwan faulował Toneva, który potrzebował opatrzenia przez ekipę medyczną.
  • 2' Pierwsi pojedynkują się kibice. Trzeba przyznać że goście których jest kilkuset potrafią nieźle dopingować jednak przy tak zwanym kociołku w którym jest znacznie więcej kibiców większych szans mieć nie będą.
  • 1' Zwodnicy Górnika grają w czerwonych strojach z białymi napisami, Lechici ubrani są w tradycyjne biało niebieskie stroje.
  • 0' Sędzia Musiał gwiżdże po raz pierwszy w tym spotkaniu rozpoczynając pojedynek.
  • 14:26 WItamy! Już za cztery minuty rozpocznie się spotkanie 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze.