Aglomeracja

Będzie dzisiaj upalnie

Fontanna na skwerze Zielone Ogródki przy ulicy Zielonej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Fontanna na skwerze Zielone Ogródki przy ulicy Zielonej Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabPoniedziałek będzie kolejnym, upalnym dniem. Temperatura w dzień dojść może do 33°C i może nam towarzyszyć do godziny 18:00. Uważać na siebie powinny dzisiaj osoby mające problemy z sercem, ale uważać też trzeba na małe dzieci i zwierzaki.

Maksymalnie może być od 30 do 33°C. Przewidywana temperatura minimalna to około 18°C – informuje Lech Buchert z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tak wysokie, choć nie rekordowe, temperatury mogą być groźne dla ludzi starszych i dzieci. Źle znosić upał mogą również wszystkie osoby chorujące na nadciśnienie, cukrzycę, choroby serca i płuc.

Upały są również niebezpieczne dla małych dzieci, ponieważ może dochodzić do przegrzania, odwodnienia i udaru cieplnego. Należy zatem ubrać dziecko w odpowiednie, przewiewne ubieranie.

Podczas takich gorących dni ważne jest, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Zwłaszcza osoby starsze i dzieci powinni przebywać w chłodnych pomieszczeniach, oraz dużo pić.

Pamiętajmy również o naszych zwierzętach. Nie wolno nawet na krótko zostawiać na przykład psa w samochodzie, bo może po prostu tego nie przeżyć. Nie bądźmy również obojętni, gdy zobaczymy zamknięte zwierzę w czyimś samochodzie na parkingu. Jeśli nie wiecie co w takiej sytuacji zrobić zadzwońcie po Strażników Miejskich. Bezpłatny numer to 986. Można także taką sprawę zgłosić dzwonią pod numer 61 878 52 15 lub wysłać sms – 606 986 986.

Darmowe wybijanie szyb! Foto: znalezione w necie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz