LE:Lech Poznań – Chazar Lenkoran 1:0 (1:0)

Liga Europejska  Foto: uefa.com

Liga Europejska Foto: uefa.comRemis w pierwszej potyczce z Azerami to dla Lecha całkiem niezły wynik. Jednak trener Chazara i jego zawodnicy będą musieli się bardziej namęczyć podczas dzisiejszego spotkania. Czy Azerowie zagrają z dwoma napastnikami od pierwszej minuty?

“Planem jest zwycięstwo, nie będziemy grali na 0:0. Jeśli będzie trzeba strzelić trzy czy cztery gole, to do tego będziemy dążyli, ale myślę, że nie będzie to potrzebne” mówił wczoraj na konferencji prasowej trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.

Relacja na żywo ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej rozpocznie się już od godziny 20:00.

KKS Lech Poznań

1 - 0

Chazar Lenkoran (Xəzər-Lənkəran Futbol Klubu)

• 21:50 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 21:50 Lech Poznań wygrywa 1:0 dzięki czemu awansuje dalej!
  • 90'+3 Koniec spotkania!
  • 90'+2 Ostatni rzut wolny meczu dla Lecha?
  • 90'+2 Lech: Djurdjević za Trałkę
  • 90'+1 Trałka faulowany.
  • 90' Amirguliyev w końcu się doigrał i schodzi z boiska po drugiej żółtej kartce zobaczył czerwoną.
  • 90' 3 minuty doliczone do spotkania.
  • 89' Kolejny rożny gości.
  • 88' Burić zmuszony do wybicia na rożny po groźnym ataku gości.
  • 87' Lovrencsics ograł jednego z obrońców i wbiegł w pole karne po chwili oddając strzał. Bramkarz miał problemy ze złapaniem piłki i mamy rożny.
  • 85' Bez sensu... tak można nazwać ostatnią akcję Lecha. Lovrencsics podaje na lewą stronę do Arboledy, który ostatkiem sił zamiast strzelać podaje na piąty metr. Po drodze piłka odbija się od jednego z obrońców i atak się kończy....
  • 85' Rzut rożny dla gości.
  • 84' Pit ukarany kartką.... to co zgadujemy ile jeszcze kartek pokaże sędzia?:)
  • 83' Sędziemu chyba spodobało się dawanie kartek. Pokazał ją właśnie Burićowi, który wziął piłkę która odbiła się od reklam zamiast poczekać na jednego z pomocników będących po za boiskiem... czy to nie jest nadgorliwość?
  • 81' Ślusarski na spalonym.
  • 79' Chazar: Gomes za Todorova
  • 78' Wrzucona piłka do Lovrencsicsa w pole karne. Pierwszy raz odbija się piłka od rąk bramkarza. Węgier biegnie do piłki ale niestety piłka mija słupek.
  • 77' Wyjątkowo zdenerwowani goście ponownie faulują. Tym razem żółta kartka dla Allahverdiyeva.
  • 75' Tonev przeprowadził atak lewą stroną boiska wbiegając w pole karne wypatrzył Lovrencsicsa na siódmym metrze! Dużo szczęścia mieli gości że Węgier nie wszedł w rytm podania!
  • 73' Trałka ukarany kartką.
  • 73' Ślusarski faulowany w polu karnym ale nie odgwizdano karnego!
  • 72' Amirguliyev chyba domaga się kartki. Faulował Henriqueza z którym przed chwilą był "na dywaniku" u sędziego.
  • 71' Kartka dla Bonfima za niesportowe zachowanie po faulu.
  • 69' Słowna potyczka Amirguliyeva i Henriqueza. Musiało być bardzo ostro bo aż interweniował sędzia przywołując obu zawodników do porządku.
  • 68' Rożny dla gości.
  • 67' Trochę szczęścia zabrakło właśnie przy podaniu Toneva na piąty metr przed bramką do Ślusarskiego!
  • 63' Chazar: Brenes za Tounkare
  • 62' Lech: Lovrencsics za Ubiparipa.
  • 61' Bramkarz gości wyrazie poirytowany grą swoich kolegów sugestywnie gestykulował w ich kierunku poprzedniej akcji w której niewiele brakowało by piłka wpadła do bramki.
  • 61' Kartka dla Ubiparipa.
  • 59' Możdżeń! Strzał z dystansu... ogromne problemy bramkarza z obroną i jest rożny.
  • 55' Piłka odbita od muru, ponownie Pit strzela ale już niecelnie. Grę wznowi Burić.
  • 54' Kartka dla Arboledy za faul na Subasiciu imamy rRzut wolny dla gości około 20 metrów. Piłka ustawiona na wprost bramki. Do strzału szykuje się PIT.
  • 53' Strzał na bramkę Burica z lewego rogu boiska. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Kolejorza na szczęście Burić miał wystarczająco dużo czasu by ustawić się i złapać piłkę.
  • 51' Mocne podanie Kamińskiego w kierunku pola karnego gości do Ślusarskiego. niestety napastnik nie miał szans dojść do piłki, która przejął Aghayev.
  • 49' Rzut wolny dla gości. Wrzutka w pole karne ale bez większego zagrożenia dla bramki Burića.
  • 47' Trałka faulowany.
  • 46' Ślusarski zatrzymany przez jednego z obrońców w polu karnym i jest aut dla Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45'+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Mintę dłużej potrwa ta część spotkania.
  • 42' Żółta kartka dla Amirguliyeva za faul na Możdżeniu.
  • 40' Alviz z 27 metrów strzelał. Ale chyba upatrzył kogoś na trybunach bo piłka wylądowała pomiędzy piętrami trybuny.
  • 37' Ładnie rozegranie Toneva do Henriqueza na lewą stronę boiska i ładna wrzutka w pole karnego do jednego z Lechitów. Niestety podanie przerwane przez bramkarza gości który wybił piłkę po za pole karne.
  • 35' Kolejny rożny dla Lecha - wykonuje Henriquez.
  • 34' Możdżeń z 24 metrów strzelał... piłka metr przeleciała ponad poprzeczką.
  • 31' Kolejny raz goście strzelają na bramkę. Cytując klasyka "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" 🙂
  • 30' Po błędzie Henriqueza goście przejęli inicjatywę na połowie Lecha. Ostatecznie w akcie desperacji z prawie 30 metrów strzelał Subasic. Na szczęście kompletnie niecelne okazało się to zagranie.
  • 28' Henriquez wrzuca z rzutu rożnego wprost na głowę Trałki ustawionego gdzieś na piątym metrze ale niestety piłka nie zostaje umieszczona w siatce.
  • 27' Rajd Ubiparipa prawą stroną boiska i wywalczony rożny.
  • 25' Kompletnie nie udane wrzucenie w pole karne, piłka wyleciała z niego szybciej niż się tam znalazła.
  • 25' Rzut wolny dla gości 20 metrów do bramki - wykonuje Pit. Ma przed sobą murek dwu osobowy.
  • 24' Nie doszło podanie do Ślusarskiego... a szkoda
  • 24' Faulowany Abishov przez Możdżenia ale skończyło się tylko na rzucie wolnym.
  • 21' I znowu Możdżeń.... dostał podanie na środku boiska przy prawej linii autowej od Wołąkiewicza, z którym dobiegli do pola karnego gości. Tam Możdżeń miał tylko podać ponownie do Wołąkiewicza i była by czysta sytuacja... niestety podanie było nieczyste i niecelne.
  • 19' Goście kontratakują i ponownie Burić interweniował wybijając tym razem na aut.
  • 18' Mateusz Możdżeń chyba nie potrafi się znaleźć na boisku dzisiaj. Kolejny raz nie potrafił się zachować w polu karnym w sytuacji sam na sam z obrońcą.
  • 14' Wybicie z rożnego podanie jak po sznurku idzie do Toneva, który ustawiony przy prawym rogu pola karnego gości podbiegł trochę w kierunku półkola i posłał płaską piłkę między rzucającego się bramkarza gości a słupek i mamy gola!
  • 14' Rożny dla Lecha.
  • 10' Zdecydowanie za mocne uderzenie w piłkę i z rzutu rożnego mamy aut dla Kolejorza po drugiej stronie boiska.
  • 9' Atak gości. Podanie Amirguliyeva na lewą stronę pola karnego do wolnego Pity, który oddaje strzał w kierunku Burića. Ten broni bardzo mocny strzał ale niestety nie jest w stasnie utrzymać piłki i mamy rożny dla gości.
  • 8' Abishov próbował właśnie strzelać z dystansu... chyba za dużego dla niego. Burić mógł ze spokojem odprowadzić piłkę po za linię kończącą boisko.
  • 5' Rzut rożny dla gości! Wrzutka w pole karne, i wysokie podanie główką do Bonfima, który przewrotką próbował umieścić piłkę w bramce. Na szczęście dla Burića piłka nie została dobrze zagrana i wszyła po za pole gry.
  • 3' Ślusarski w polu karnym gości... niestety spalony.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 19:59 Minuta ciszy dla Macieja. Trybuny powstały, zawodnicy obu drużyn stoją na środku murawy trzymając się za ramiona. Także fotoreporterzy stoją przy linii bocznej trzymająć sie za ramiona - nikt nie robi zdjęć.
  • 19:56 Kibice śpiewają właśnie hymn Kolejorza! Dodatkowo pojawił się transparent z napisem "Wujek" ku pamięci zmarłego kilka dni temu Macieja Opali - klubowego fotografa.
  • 19:50 Witamy serdecznie. Za niecałe dziesięć minut rozpocznie się spotkanie drugiej rundy kwalifikacyjne Ligi Europejskiej.