POZnań Stare Miasto

I TY możesz zmienić Stare Miasto!

Plan siłowni dla seniorów nad Wartą  Foto: facebook

Po wejściu w życie w 2011 roku nowej struktury samorządowej na Starym Mieście w Poznaniu mieszka prawie 30 tysięcy osób, a osiedle dysponuje największym budżetem spośród samorządów pomocniczych. Rada Osiedla zachęca do zaangażowania się w tworzenie nowego planu finansowego. Do wydania jest ponad 870 tysięcy zł!

Plan siłowni dla seniorów nad Wartą Foto: facebookOd początku działalności Rada Osiedla kładzie szczególny nacisk na tworzenie więzi lokalnych oraz funkcjonowanie i rozwoju infrastruktury technicznej; poprawę stanu lokalnych dróg, chodników parkingów, skwerów i zieleńców a także na zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa.

Propozycje na rozdysponowanie środków pochodzących z naszych podatków powinny być zgodnie z zadaniami przekazanymi Radzie i dotyczyć takich sfer jak: konserwacja parków, skwerów, zieleńców, chodników, prace remontowe w miejskich gimnazjach, szkołach podstawowych i przedszkolach oraz małej architektury.

W bieżącym roku, zgodnie z wcześniejszymi postulatami mieszkańców udało się m.in. uporządkować Zieliniec im. Ignacego Łukasiewicza i plac zabaw przy ulicy Za Groblą, zmodernizować przystanek tramwajowy przy ulicy Fredry czy ustawić kilka stojaków rowerowych.

Już wkrótce w parku nad Wartą pojawi się nowa siłownia, przeznaczona głównie dla osób starszych. Oprócz samych urządzeń, pojawią się ławki i kosze na śmieci.

Stworzenie infrastruktury dla osób starszych jest jednym z częstszych postulatów. Pojawiają się także propozycje stworzenia placów do gry w bule, w które często grywają seniorzy w Holandii albo Francji.

Swoje propozycje można składać do środy do środy, 25 lipca mailowo: Osiedle_Staremiasto@um.poznan.pl bądź pisemnie: Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, ul. Libelta 16/20, I piętro, pokój 108A.

Skwer Garbary Estkowskiego

W maju udało się uporządkować skwer przy ulicy Stawnej i Garbary

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz