Aglomeracja

Kłopoty klientów biura podróży z Poznania

Kłopoty klientów biura podróży Alba Tour  Foto: Kłopoty klientów biura podróży Alba Tour

Około 400 osób, które wyjechało do Egiptu z poznańskim biurem podróży Alba Tour, ma zepsute wakacje. Choć biuro nie ogłosiło upadłości, oświadczyło że nie jest w stanie zapłacić za powrót do Poznania swoich klientów. Pomoże im Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Dla części turystów oznacza to niestety krótsze niż planowali wakacje.

Kłopoty klientów biura podróży Alba Tour Foto: Kłopoty klientów biura podróży Alba Tour

Na stronach internetowych biura podróży zamiast atrakcyjnych zdjęć kurortów przeczytać można tylko krótkie oświadczenie: Z przykrością informujemy, że biuro Alba  Tour Polska zawiesiło działalność. W najbliższym czasie nie będą realizowane wyloty dla klientów. Klienci przebywający poza granicami Polski przylecą do kraju w piątek (13 lipca) i w sobotę (14 lipca). Skróceniu ulegną pobyty Klientów, którzy mieli planowo powrócić w dniach 20 i 21 lipca 2012.

Z pomocą pechowym turystom przebywającym w Hurghadzie i Sharm El Sheikh pospieszył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który sprowadzi ich do Polski.

Zostały już zarezerwowane loty w piątek (13.07) z Hurghady o godzinie 16:40 do Katowic i o 17:50 do Warszawy. Kolejny zarezerwowany samolot wystartuje z Sharm El Sheikh w sobotę (17.07) o 10:05 do Warszawy.

Klienci biura Alba Tour z zaplanowanym powrotem w dniach: 20.07 z Hurghady powinni skorzystać z lotów do Warszawy i Katowic w dniu 13 lipca 2012 r. (piątek), a turyści z zaplanowanym powrotem 21 lipca 2012 r. z Sharm El Sheikh z lotu do Warszawy w dniu 14 lipca 2012 r. (sobota)informuje Urząd Marszałkowski. Równocześnie informuje, że nie przewiduje organizowania i finansowania powrotów w innych terminach.

Biuro ubezpieczone jest przez TU EUROPA SA. Jeśli ogłosi upadłość Urząd Marszałkowski będzie mógł dysponować gwarancją na kwotę 209.808,00 złotych. Alba Tour zostało wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych w styczniu tego roku.

Poszkodowanych jest również około 3.000 osób, które wykupiło wycieczki w biurze Alba Tour. Wszystko wskazuje na to, że nie zrealizują oni tych planów wakacyjnych.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu +48 61 626 68 55 oraz +48 61 626 68 51.

Biuro sprzedawało swoje wycieczki głównie przez Groupon. O godzinie 1:00 w nocy firma wydała oświadczenie.

Zarząd Groupon Polska z przykrością zawiadamia klientów serwisu oraz wszystkie osoby zainteresowane, iż według otrzymanych przez nas informacji biuro podróży Alba Tour Polska zawiesiło działalność z powodu trudnej sytuacji finansowej. Nie znamy jeszcze rozmiarów tych problemów, nie został bowiem wniesiony formalny wniosek o upadłość, jak również nie mamy pełnej informacji od przedstawicieli Alba Tour Polska, jednak czujemy się w obowiązku podjęcia niezwłocznych działań mających na celu ochronę interesu naszych klientów. Spółka Alba Tour Polska współpracowała z serwisem Groupon i za jego pośrednictwem sprzedawała swoje oferty zagranicznych wyjazdów turystycznych. Współpraca z tą firmą układała się do tej pory dobrze, jak również nie docierały do nas jakiekolwiek sygnały o mających nadejść problemach. Obecna sytuacja jest dla nas zaskoczeniem, jednak nie możemy pozostać wobec niej obojętni, dlatego zdecydowaliśmy o podjęciu zdecydowanych działań.

W piątek, 13 lipca, od godziny 9:00 nasza infolinia, dostępna pod numerem 22 496 08 88, będzie obsługiwać klientów w sprawie ofert Alba Tour Polska. Również w piątek do wszystkich klientów, którzy wykupili w serwisie Groupon oferty biura podróży Alba Tour Polska, wysłany zostanie specjalny mailing ze szczegółową informacją na temat podjętych kroków oraz procedury zwrotu pieniędzy wpłaconych w serwisie Groupon. Pieniądze wpłacone bezpośrednio w biurze podróży może zwrócić jedynie Alba Tour Polska lub beneficjent gwarancji ubezpieczeniowej na wypadek niewypłacalności.

KOLEJNE BIURO PODRÓŻY Z POZNANIA MA PROBLEMY FINANSOWE

Tym razem problemy mogą mieć klienci biura podróży AFRICANO TRAVEL. Dzisiaj złożyło ono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oświadczenie o niewypłacalności.

africano travel Foto: africano travel

Z informacji uzyskanych od właściciela biura wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie około 200 osób – informuje Urząd Marszałkowski. Turyści przebywają w Egipcie w miejscowościach Hurghada, oraz Sharm El Sheikh. Urzędnicy rozpoczęli już organizację ich powrotu do kraju.

Biuro jest ubezpieczone na kwotę zaledwie 186.223,40 złotych. Do rejestru biur podróży zostało wpisane w lutym 2010 roku. Opinie o wyjazdach organizowanych przez Africano Travel na różnych forach są bardzo różne. Do tej pory klienci narzekali na słabą opiekę na miejscu, oraz na zmiany terminów wylotów.

Uruchomiona została także specjalna infolinia dla poszkodowanych Klientów: +48 61 626 68 45, +48 61 626 68 52.

Upadłość tego biura podróży to efekt głośnej tydzień temu sprawy biura Alba Tour.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz