Aglomeracja

Bezpłatny internet nad jeziorem w Swarzędzu

internet nad jeziorem  Foto: UMiG w Swarzędzu

Bezpłatny punkt dostępu do Internetu przy pomocy łącza Wi-Fi został uruchomiony w rejonie przystani wodnej w Swarzędzu.

Jest to kolejne udogodnienie dla mieszkańców i turystów spędzających czas nad swarzędzkim jeziorem, które w ostatnich latach jest systematycznie przywracane mieszkańcom i turystom. Internet dostępny jest na przystani, gdzie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Dostęp do Internetu umożliwia, rozwijana systematycznie, gminna sieć bezprzewodowego, bezpłatnego gminnego internetu Swarman.

– Postanowiliśmy wprowadzić tę usługę, aby rozszerzyć dostęp do informacji także w rejonie Jeziora Swarzędzkiego – mówi Anna Tomicka, burmistrz Swarzędza. Coraz więcej ludzi korzysta z przenośnych urządzeń z dostępem do internetu: smartfonów, tabletów i innych, chcą mieć dostęp do informacji oraz wysyłać i odbierać wiadomości w każdym miejscu.

internet nad jeziorem Foto: UMiG w Swarzędzu

Powstanie punktu dostępowego jest efektem dobrej współpracy Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz z fabryką samochodów Volkswagen Poznań, która sfinansowała bieżący projekt.

– Nasz udział w projektach rekreacyjnych w Swarzędzu wynika z naszej filozofii współdziałania z lokalną społecznością w rejonach, w których prowadzimy działalność produkcyjną, mówi Monika Hajbowicz, kierownik działu komunikacji Volkswagena.

Obszar Jeziora Swarzędzkiego oraz swarzędzki fragment doliny rzeki Cybiny, to niezwykle wartościowe przyrodniczo tereny, o dużych walorach widokowych i rekreacyjnych, co potwierdza objęcie ich od 2011 roku europejskim programem ochrony siedlisk Natura 2000. Dlatego też w ostatnich latach są tu prowadzone działania skierowane na rozwój turystyczny. Powodzeniem cieszą się nowe ścieżki piesze i rowerowe wzdłuż brzegu jeziora, a tablice edukacyjne informują o bogatej faunie i florze tych rejonów. W realizacji są kolejne ścieżki turystyczne i inne projekty wzdłuż doliny Cybiny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz