Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Trener Lecha Poznań - Mariusz Rumak - Poznań 13.03.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trener Lecha Poznań - Mariusz Rumak - Poznań 13.03.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW przedostatnim meczu wiosennej rundy Ekstraklasy Lech Poznań podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Lech jak do tej pory w 7 meczach zgromadził 19 punktów i walczy o premiowane miejsca na podium.

Poznaniacy przed dzisiejszym spotkaniem maja bardzo dobrą sytuację kadrową. Do pełni sił powrócił Luis Henriquez, a po zawieszeniu za kartki wracają Hubert Wołąkiewicz i Artiom Rudnev.  Mariusz Rumak trener Kolejorza w starciu z Podbeskidziem niestety nie będzie mógł skorzystać z pomocnika Sergeia Krivetsa, który leczy kontuzję wiązadeł lewego barku. Największym znakiem zapytania nadal pozostaje występ Manuela Arboledy.

Goście nie mają większych problemów kadrowych. Robert Kasprzak nie będzie mógł skorzystać ze swoich obrońców Sławomira Cienciały i Juraja Dancika.

1 - 0

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

• 20:01 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:58 Dreszczowiec. Tak w skrócie można opisać ten mecz. Wiele straconych podań, wiele zmarnowanych sytuacji podbramkowych po obu stronach. Szczęśliwie w 86. minucie Bąk faulował Ślusarskiego. Minutę później Rudnev bezbłędnie wykorzystał jedenastkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem niewiele brakowało by goście zremisowali za sprawą zamieszania w polu karnym Lecha. Ostatecznie Lech wygrał kolejne spotkanie i to już jest ósme z rzędu spotkanie kiedy Lech jest niepokonany.
  • 90'+3 Koniec! Lech wygrywa 1:0 i awansuje na trzecią pozycję w tabeli.
  • 90'+2 Chwilę wcześniej pod bramką Lecha odbywał się niesamowity horror! Malinowski dwukrotnie nie trafił do bramki Burića.
  • 90'+2 Lech: Drewniak za Ślusarskiego
  • 90'+1 Faulowany Murawski
  • 90'+1 Henriquez dostał kartkę za opóźnienie zmiany.
  • 90'+1 Lech: Wołąkiewicz z Henriqueza
  • 45' Trzy minuty doliczone do spotkania.
  • 89' Rzut wolny dla Lecha przy lewej linii autowej - około 45 metrów do bramki.
  • 88' Po rzucie rożnym Burić ledwo wybił piłkę z pola karnego do jednego z napastników gości, który oddał strzał ale piłka nie trafiła do celu. Grę wznowi Burić.
  • 87' Goście wywalczyli rzut rożny.
  • 86' Rudnev na przeciw Bąka! Jedenaście metrów - Łotysz pewnie podbiegł do piłki i posłał ją płasko nad murawą do lewego słupka! Bąk nie miał żadnych szans rzucając się w drugi róg.
  • 85' Szczęście uśmiecha się! Jedenastka dla Lecha - Bąk faulował Ślusarskiego!
  • 83' Rzut rożny dla Lecha.
  • 82' Wszystkie pewniaki tego wieczoru zmarnowane! Ubiparip Wrzucał do Ślusarskiego na siódmy metr ten miał tylko strącić piłkę do bramki. Niestety ta sztuka okazała się za trudna i piłka nie spowodowała żadnego zagrożenia.
  • 81' Rudnev próbował czegoś na styl przerzutki by pokonać Bąka... ale strzał nie zagroził bramce
  • 80' Rajd Rudneva zatrzymany na wysokości pola karnego gości...
  • 78' Lechici przed szansą! I tylko przed szansą... niepilnowany Ubiparip nie dostał podania...
  • 77' Poznaniacy zbyt łatwo pozwalają gościom wchodzić na swoje pole karne. Właśnie Patejuk bez problemu znalazł się sam na sam z Burićem. Szczęściem dla poznaniaków przestrzelił i grę wznowi Burić.
  • 75' Aut dla gości na wysokości pola karnego Lecha.
  • 73' Podbeskidzie: Ziajka za Sachę
  • 72' Ubiparip próbował strzelać ale Bąk wyłapał piłkę.
  • 71' Burić ponownie ratował honor poznaniaków! Wybronił główkę z jedenastu metrów! Piłka poleciała do Rudneva którego dopadli stoperzy gości!
  • 70' Sokołowski groźnie wszedł w pole karne Lecha. Udało mu się oddać strzał na szczęście Burić obronił!
  • 69' Przed chwilą Ubiparip nie trafił do bramki. Teraz Rudnev podawał do Ubiparipa który nie dobiegł do piłki!
  • 67' Goście ponownie w dziesiątkę. Jeden z ich zawodników jest opatrywany.
  • 66' Lech: Kikut za Toneva
  • 65' Łatka dostał kartkę po faulu... ale nie dostał jej za faul tylko za niesportowy gest w kierunku sędziego.
  • 62' Injac faulowany - rzut wolny z około 30 metrów
  • 59' Sacha został zniesiony z murawy na noszach - chyba będzie druga wymuszona zmiana w drużynie gości
  • 59' Podbeskidzie: Malinowski za Demjana
  • 57' Bąk dostał kartkę za nie wykonywanie poleceń sędziego. Najpierw przedłużał wybicie a później zmienił miejsce wybicia.
  • 57' Faulowany Injac - rzut wolny około 40 metrów do bramki.
  • 55' Rudnev na piątym metrze sam na sam z bramką... nie trafił! Przestrzelił, wysoko ponad bramką!
  • 54' Mocna bomba Ubiparipa z około 24 metrów. Bąk z problemami ale broni.
  • 53' Rzut wolny dla Lechitów po zagraniu ręką Nathera.
  • 51' Rudnev na czystej sytuacji! na wysokości piątego metra po lewej stronie Bąka. Dlaczego nie przerzucał bramkarza tylko strzelał prosto w niego! To kolejna podobna zmarnowana akcja.
  • 50' Po nieudanej wrzutce w pole karne piłka trafia do Toneva, ten nie myśląc długo wpada na pole karne i próbuje strzelać. Niestety strzał był nieczysty i nawet nie leciał w światło bramki.
  • 49' Faulowany Wojtkowiak przez Nathera.
  • 48' Tonev wrzucał w pole karne do Ubiparipa ale dobrze ustawiony Bąk nie pozostawił wątpliwości jak zakończy ten atak.
  • 47' Aut dla Lecha tuż przy linii środkowej boiska.
  • 45' Rudnev faulował Byrtka.
  • 45' Druga odsłona spotkania rozpoczęta.
  • 45'+1 Ostatni rzut rożny dla poznaniaków w tej części spotkania. Brak zagrożenia i sędzia zaprasza wszystkich piłkarzy do szatni.
  • 45' Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.
  • 44' Możdżeń z rożnego wrzucał w pole karne tuż przed bramkę gości. Ślusarski próbował zagrać z pierwszej ale nie trafił w piłkę.
  • 43' Możdżeń na środku boiska podaje do Ubiparipa biegnącego na linii prawego autu... dobiega do pola karnego gości podaje w pole karne, piłka niestety po drodze odbiła się od obrońcy gości i wypadła na rzut rożny.
  • 42' Rudnev próbował właśnie chyba podawać w polu karnym do kolegów, choć chyba sam nie jest pewien tego co chciał zrobić.
  • 40' Bramka gości pod ostrzałem - przed chwilą cudem Bąk uratował bramkę.
  • 35' Henriquez na pamięć podawał w pole karne - ale nikogo tam nie było. Jedyne co wywalczył to aut na wysokości pola karnego po wybiciu piłki przez jednego z obrońców gości.
  • 34' Patejuk strzelał na bramkę Burića. Bramkarzowi udało się złapać piłkę.
  • 32' Ślusarki prowadzi kontratak ze środka boiska, ładnie ominął wysoko ustawioną obronę! Przed polem karnym został dogoniony przez jednego z obrońców ale nadal mógł strzelać... dlaczego zwlekał to wie chyba tylko on. Postanowił jedynie tuż przy linii kończącej boisko płasko podawać przed bramkę.
  • 30' Kolejny zawodnik gości po za boiskiem - Król opatrywany przez ekipę medyczną.
  • 30' Drugi róg dla Lecha - Mateusz Możdżeń przy piłce w prawym rogu.
  • 28' Nather strzałem z ponad trzydziestu metrów próbował pokonać Burića. Bramkarz rozciągnął się w bramce mimo to piłką minęła słupek.
  • 28' Podbeskidzie: Byrtek za Koniecznego
  • 27' Pierwszy rzut rożny dla poznaniaków - niestety bez zagrożenia dla bramki Bąka.
  • 25' Burić wybił piłkę na aut - Konieczny wymaga pomocy medycznej.
  • 23' Rudnev próbował strącić piłkę do siatki ale naciskany przez obrońców gości nie zdołał tego zrobić. Grę wznowi Burić.
  • 22' Patejuk pilnowany przez trzech poznaniaków próbował strzelać ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.
  • 22' Ślusarski zmarnował kolejną okazję... posłał piłkę po murawie obok słupka.
  • 20' Ubiparip w środku boiska wypatrzył niepilnowanego Rudneva! posłał w jego kierunku wysoką piłkę! Jest Artjom jest sam na sam z Bąkiem ale nie wiedzieć czemu za dłuigo zwlekał ze strzałem. Bramkarz gości ofiarnie rzucił się pod nogi poznaiaka i wyjął mu piłkę.
  • 18' Trochę zamieszania w obronie Lecha - niepilnowany Sacha dostał piłkę w lewym rogu pola karnego. Postanowił strzelać ale piłka poleciała bardzo wysoko ponad bramką.
  • 16' Wysokie podanie do Rudneva na linię rozpoczynającą pole karne gości, łotysz strąca piłkę głową do Ubiparipa! Ten próbował przelobować Bąk ale ten dobrze ustawiony na linii bramkowej złapał piłkę, choć z pewnością ten strzał nie należał do najłatwiejszych dla tego bramkarza.
  • 14' Injac faulował Łatkę. Na razie kończy się na reprymendzie od sędziego.
  • 14' Ubiparip faulowany przez Łatkę.
  • 11' Rzut wolny dla Podbeskidzia - odległość około 30 metrów przy piłce Cohen.
  • 9' Niewiel brakowało by Sacha strzelił gola z siedmiu metrów! Na szczęście dla poznaniaków wcześniej faulował jednego z obrońców Lecha a piłka przy okazji minęła słupek.
  • 8' Kamiński spokojnie przerwał rajd jednego z napastników gości.
  • 7' Injac faulowany w okręgu na środku boiska.
  • 7' Cohen wrzucił w pole karne z prawego boku boiska do Patejuka ale ten minął się z piłką.
  • 6' Na środku boiska Murawski faulował Cohena.
  • 5' Rudnev groźnie w polu karnym ale niestety na spalonym.
  • 5' Rzut wolny dla gości wykona Patejuk. Wrzucił w pole karne - piłka odbiła się od jednego z obrońców Lecha i ostatecznie została złapana przez Burića.
  • 3' Faul w polu karnym Lecha - Wojtkowiak faulowany przez Damjana.
  • 2' Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego. Jeden z obrońców wybił piłkę z pola karnego wprost na Ślusarskiego, który próbował uderzać z pierwszej ale raczej wyglądało to jak podanie pod bramkę... grę wznowi Bąk.
  • 2' Henriquez faulowany na powłowie gości i mamy pierwszy rzut wolny dla poznaniaków.
  • 1' Poznaniacy wyjątkowo bojowo ustawieni w dzisiejszym spotkaniu - tylko z trzema obrońcami.
  • 0' Sędzia Lyczmański rozpoczął spotkanie.
  • 18:00 Kibiców jest około 30.000. Przepiękny doping zgotowali swoim ulubieńcom już od samego początku. Podczas wejścia jedenastek na murawę w górę poleciało konfetii 🙂 (to było trochę większe ale wyglądało rewelacyjnie.
  • 17:59 Z okazji święta 3-go Maja odegrany został właśnie Mazurek Dąbrowskiego - niesamowite wrażenie gry śpiewa go prawie cały stadion.
  • 17:57 Witamy! Przed nami z meczu Lecha Poznań z Podbeskidziem. Właśnie kibice poznaniaków po przedstawieniu meczowych.