Aglomeracja

Poznań Service Jam 2012, czyli cztery prototypy innowacyjnych usług w 48 godzin

Poznań Service Jam 2012  Foto: Barbara Kaja Kaniewska

Poznań Service Jam 2012 Foto: Barbara Kaja Kaniewska

Pod koniec lutego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Poznań Service Jam, drugiej edycji wydarzenia o międzynarodowym rozmachu, Global Service Jam. W ciągu 48 godzin grupy projektowe z całego świata miały za zadanie stworzenie prototypu innowacyjnej usługi na zadany temat. Tegoroczne projektowanie odbyło się pod hasłem „Ukryty skarb”.

Global Service Jam 2012 odbywał się równocześnie w 85 miastach z 40 krajów świata. Łącznie zarejestrowało się 2061 uczestników, a rezultatem było stworzenie 350 prototypów zupełnie nowych usług. Poznań, obok Szczecina, jest jednym z dwóch miast reprezentujących Polskę w tym międzynarodowym wydarzeniu.

W poznańskiej edycji Service Jam wzięło udział 30 uczestników, reprezentujących rozmaite dziedziny i zawody: od studentów, wykładowców, przez marketingowców i projektantów, aż po techników dentystycznych. Efektem współpracy było stworzenie czterech prototypów usług. Powstały pomysły takie jak gra miejska dla turystów w wieku 50+ promująca lokalne usługi, portal internetowy pomagający rozwijać pasje i zainteresowania, prototyp firmy oferującej przeprowadzanie burzy mózgów dla agencji kreatywnych oraz portal udostępniający miejsce do bezpiecznego przechowywania innowacyjnych pomysłów i pozyskiwania inwestorów.

Celem Global Service Jam jest projektowanie usług, będących wypadkową wspólnej wiedzy i doświadczeń osób z różnych dziedzin. Rezultatem dwóch edycji Global Service Jam jest powstanie bazy innowacyjnych pomysłów, dostępnych na zasadzie otwartości. Każdy zainteresowany wdrożeniem nowej usługi może skorzystać z zasobów Global Service Jam.
Organizatorzy Poznań Service Jam 2012 już zapowiadają kolejne spotkanie w ramach poznańskiej odsłony Global Sustainability Jam w październiku, podczas którego odbędzie się projektowanie innowacyjnych usług, którym przyświeca idea zróżnicowanego rozwoju.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz