Sport

Rumak zastąpił Bakero

Mariusz Rumak  Foto: kkslech.com

Mariusz Rumak Foto: kkslech.comNastępcą Bakero zostanie Mariusz Rumak, który do tej pory pełnił funkcję drugiego szkoleniowca I drużyny. To właśnie on poprowadzi zespół co najmniej do końca rundy wiosennej.

Chcę jak najszybciej zmotywować drużynę do walki o najwyższe cele i do wzmożonej pracy, miejsce Lecha w tabeli nie odzwierciedla naszych możliwości i moim zadaniem jest spełnienie pokładanych w drużynie oczekiwańpowiedział Mariusz Rumak, nowy trener Lecha Poznań – nastawiamy się na poprawę gry i zdobycie kompletu punktów już w najbliższym meczu w Górnikiem Zabrze. Dodał, że już w tym tygodniu czeka cały zespół sporo pracy. Zostały miedzy innymi zaplanowane dodatkowe treningi.

Trener Mariusz Rumak od dawna przygotowywany był przez Zarząd klubu do objęcia funkcji pierwszego trenera, stąd też od początku sezonu pracował z pierwszą drużyną – wyjaśnia Joanna Dzios z Klubu. Nowy trener ma wprowadzić większą dyscyplinę pracy i przywrócić charakter Lecha jaki chcą oglądać kibole.

Nadal walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski, a planem minimum pozostaje udział w europejskich pucharachpowiedział Karol Klimczak, Prezes KKS Lech Poznań – trener Rumak jest doskonale przygotowany do swojej roli, jego charyzma, silny charakter oraz znajomość zawodników i ligi sprawiły, że był idealnym kandydatem do wyciągnięcia drużyny z sytuacji, w jakiej znalazła się na początku rundy wiosennej. Prezes zapewnił także, że Rumak ma pełne poparcie Zarządu i obecnie żadna inna kandydatura jego następcy nie jest rozpatrywana.

Mariusz Rumak jest związany z Lechem Poznań od 2000 roku. Jako jedyny trener Lecha zdobył dwukrotnie medale Mistrzostw Polski rok po roku – w kategorii U17 i U19. Od początku obecnego sezonu trener Rumak pracuje z I drużyną, dzięki czemu doskonale zna możliwości każdego zawodnika, jak również potencjał zespołu jako całość.

To nie koniec zmian kadrowych w Klubie. Dzisiaj pracę stracił Luis Mila Villarroel, trener przygotowania fizycznego. Powodem decyzji Klubu były słabe wyniki zespołu. Sam Villarroel został poinformowany o zwolnieniu dzisiaj rano.

Nasza decyzja jest konsekwencją wyników w rundzie wiosennej i zmiany I trenera zespołu – wyjaśnił Karol Klimczak – jego następca zadecyduje o nominacji na stanowisko nowego szkoleniowca od przygotowania fizycznego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz