Czerwonak

COŚ pod lupą naukowców i mieszkańców

Kolektor przy moście Lecha  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Kolektor przy moście Lecha Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmChoć Centralna Oczyszczalnia Ścieków działa od wielu lat, cały czas jest tematem gorących dyskusji, sporów i badań. Część okolicznych mieszkańców narzeka na nieprzyjemne zapachy i obawia się o wpływ oczyszczalni na zdrowie. Będzie to tematem kolejnego spotkania mieszkańców z naukowcami, którzy zajmują się tym tematem.

Zakończył się właśnie pierwszy etap analizy oddziaływania instalacji i urządzeń Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach k. Poznania prowadzony przez zespół naukowców pod kierownictwem prof. Jerzego Zwoździaka z Politechniki Wrocławskiej. Mieszkańcy Gminy Czerwonak będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Politechniki Wrocławskiej. Obecna będzie między innymi Krystyna Pawlas, która jest autorką ankiety zdrowotnej, opracowanej specjalnie dla mieszkańców gminy. Powstała ona właśnie na podstawie dokładnej analizy wyników badań pierwszego etapu analizy prowadzonej przez Politechnikę Wrocławską.

Będzie zatem można poznać nie tylko pierwsze ustalenia i podyskutowania o nich, ale też wypełnić ankietę.

Zapraszamy na spotkanie w sprawie oddziaływania COŚ, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Koziegłowach w najbliższą sobotę (14.01) od 11:00 do 15:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz