Aglomeracja Czerwonak Murowana Goślina

Do zobaczenia na szlaku!

Jezioro Kamińsko Puszcza Zielonka  Foto: wikipedia.pl

Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka” należy do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Wielkopolsce. Jest to zarazem największy kompleks leśny w okolicach aglomeracji poznańskiej. W najbliższą sobotę Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” organizuje pierwszą wycieczkę nordic walking nowego Klubu Turystycznego o tej samej nazwie – tj. „Puszcza Zielonka”.

Udział w wycieczce wziąć mogą także piesi, którzy nie posiadają, lub nie czują się na siłach by iść z kijkam.
Trasa wycieczki będzie dość krótka i treściwa. Start nastąpi o godzinie 12.00 z Zielonki. Spotkanie przy sklepie spożywczym; samochody można zaparkować na parkingu leśnym lub przy Arboretum. Podczas 8 – kilometrowej pętli przewidziano przerwy w rezerwatach „Las Mieszany w Nadleśnictwie Łopuchówko” i „Klasztorne Modrzewie koło Dąbrówki Kościelnej”. O walorach przyrodniczych obu rezerwatów opowie Bartosz Krąkowski, leśnik – z wykształcenia i zamiłowania. Wyprawa zakończy się ok. 14:30 w Zielonce.

Chętni będą mogli także podpisać deklarację wstąpienia do nowo tworzonego Klubu Turystycznego. Poza sekcją pieszą, Puszcza Zielonka planuje uruchomić również sekcję rowerową.

Organizatorzy zapewniają, że wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Udział bezpłatny!

Jezioro Kamińsko Puszcza Zielonka Foto: wikipedia.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz