Most Lecha do remontu – będą spore utrudnienia

Autor: irag. Poznań, 18 Października 2011

uwaga roboty!Spieszmy się cieszyć drogami, tak często je zamykają… Niestety tym razem zamknięta zostanie jedna nitka mostu Lecha. Co to może oznaczać? Kataklizm komunikacyjny w tej części Poznania.

Zamknięta dla samochodów zostanie część mostu, którą jeździmy w kierunku ronda Obornickiego. Cały ruch, w obie strony, odbywać się będzie zatem tylko jedną nitką mostu Lecha. Wszystko rozpocznie się w czwartek (20.10) około godziny 15:00. Codziennie przez most, który jest częścią drogi krajowej przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy ciężarówek. Z mostu korzystają również mieszkańcy między innymi Naramowic czy Piątkowa. Zamknięcie jednej części mostu może oznaczać poważne utrudnienia w całej tej części Poznania.

Kierowcy chcąc uniknąć korków na samym moście i dojazdach do niego będą próbowali “uciekać” na inne trasy. Przy tak dużym natężeniu ruchu oznacza to pojawienie się korków na innych ulicach.

Powodem zamknięcia mostu Lecha jest konieczność prowadzenia awaryjnych prac związanych z wymianą dylatacji oraz nawierzchni jezdni. Jeśli drogowcy nie napotkają na nieprzewidziane utrudnienia samochody będą mogły wrócić na most Lecha we wtorek (25.10) o godzinie 6:00.

Most Lecha w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.