Aglomeracja

Oficjalna lista sejmowej obecności.

Poznański Sztab Wyborczy Platformy Obywatelskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznański Sztab Wyborczy Platformy Obywatelskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterOstateczna lista parlamentarzystów z naszego fyrtla nieco się zmieniła od tej, którą wczoraj publikowaliśmy na podstawie niepełnych i nieoficjalnych wyników. Ostatecznie w Parlamencie znajdą się przedstawiciele PO, PiS, Ruchu Palikota oraz SLD.

Z Platformy Obywatelskiej do Sejmu wejdą Waldy Dzikowski (uzyskał największą liczbę głosów), Rafał Grupiński, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Bożena Szydłowska, Arkady Fiedler oraz Jacek Tomczak. Ten ostatni polityk i jego wynik może zaskakiwać, ponieważ jego dotychczasowa kariera nie bardzo pasuje do PO. Zaczynał ją w KPN, później należał do ZChN, Przymierza Prawicy i wreszcie działał w PiS. Był nawet kandydatem tego ugrupowania na Prezydenta Poznania. Dość krótko przyznawał się do PJN. Kto na niego głosował i dlaczego? Może to być ciekawy materiał badawczy.

Prawo i Sprawiedliwość z Poznania obsadzi w Sejmie dwa miejsca. Zajmą je Tadeusz Dziuba oraz Tomasz Górski.

Jeszcze wczoraj wydawało się,  że w Parlamencie zabraknie poznańskiego SLD. Ostatecznie jednak okazało się, że ponownie pojawi się na Wiejskiej Krystyna Łybacka.

Miejsce w Sejmie wywalczył z Aglomeracji Poznańskiej również Ruch Palikota. Z list tego ugrupowania wejdzie do Parlamentu Maciej Banaszak. To nieznana do tej pory postać w świecie polityki.

Przypomnijmy,  że w Senacie zasiądą kandydaci PO – Jadwiga Rotnicka oraz Marek Ziółkowski.

Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy skutecznej pracy na rzecz naszej Aglomeracji. Będziemy trzymać za to kciuki, wspierać ciekawe pomysły i przyglądać się krytycznie, ale życzliwie waszej pracy.

Więcej… http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,10447466,Tak_wybralismy__PO_traci_mandat_w_Poznaniu__SYNTEZA_.html#ixzz1aSaTPC8J

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz