K U L T U R A

HURTS w Poznaniu!

hurts  Foto: Katja Ruge

Grupa Hurts, która jest jednym z najważniejszych odkryć ostatnich lat w muzyce, wystąpiła już w Polsce. Planowany na październik koncert w Poznaniu będzie ich jedynym jesiennym występem w Polsce.

hurts Foto: Katja Ruge

Koncert zespołu Hurts zorganizowany zostanie w hali numer 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich w niedzielę 9 października. Bilety na ich występ dzisiaj trafiają do sprzedaży. Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się z kolei sprzedaż biletów kolekcjonerskich.

Hurts to duet, który tworzą wokalista Theo Hutchcraft i grający na syntezatorach Adam Anderson. Utwór Wonderful Life nadal jest jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Bardzo popularne są także między innymi Better Than Love czy Stay, oraz Devotion nagrane wspólnie z Kylie Minogue.

Pierwsza płyta duetu z Manchesteru zatytułowana Happiness ukazała się na początku września ubiegłego roku. Jej brzmienie wyraźnie inspirowane było muzyką lat osiemdziesiątych i “zasłuchaniem” w zespoły od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Muzyka Hurts nie jest jednak tylko “kopiowaniem”. Jest na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo – opisują ich twórczość organizatorzy jesiennego koncertu.

Bilety można kupować na ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach w całym kraju (m.in. sklepy Saturn, Meedia Markt, Empik). Bilety kolekcjonerskie kupić będzie można w CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe oraz Carton Shop.

Cena – 99 zł w przedsprzedaży i 110 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz