Łazarz

W zdrowym ciele zdrowy Łazarz

Nowa siłownia na Łazarzu  Foto: lazarz.pl

Na poznańskim Łazarzu w Parku Kasprowicza powstała siłownia na wolnym powietrzu. Choć jej oficjalne otwarcie nastąpi jutro, to już teraz jest oblegana.

Wszystkie urządzenia powstały głównie z myślą o seniorach, ale chętnie korzystają z nich również dzieci, młodzież i ludzie w średnim wieku. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie na relaks po pracy, bo siłownia jest na świeżym powietrzu – mówi Magda Besler – gdy zobaczyłyśmy to miejsce stwierdziłyśmy, że na naszą dietę będzie to najlepsze rozwiązanie, by trochę się poruszać.

Czy osoby korzystające z siłowni, nie mają obaw, że nie będzie ona dewastowana? Nie oszukujmy się, Łazarz nie jest spokojną dzielnicą, więc obawa może być uzasadniona. Sytuację może rozwiązać monitoring, o który wnioskowała Rada Osiedla Święty Łazarz. Sama siłownia kosztowała miasto 50.000 złotych.

Ta siłownia to jest moje dzieło, ponieważ ja zgłosiłam poprawkę do budżetu na 25.000 zł i radni mi ją przegłosowali, bardzo się cieszę, że to nam się udało i ta siłownia powstała – wyjaśnia Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania – takie miejsca są jak najbardziej potrzebne, w innych częściach miasta już działają i są bardzo dobrze odbierane przez mieszkańców.

Jest szansa, że niebawem w tej części miasta pojawią się kolejne tego typu obiekty. Jeden z nich działa już od czerwca na terenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej 1.

/

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz na portalu lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz