K U L T U R A

Nauka pisania scenariuszy – w Fabryce!

pióro  Foto: sxc

pióro Foto: sxcW lipcu rusza cykl spotkań Warsztatu Filmowego, organizowanego przez poznańską Fabrykę Scenariuszy. W czasie dwóch dni intensywnych zajęć – 12 i 16 lipca – uczestnicy warsztatów w praktyce poznają kolejne etapy tworzenia scenariusza filmowego i techniki formatowania tekstu.

Pod okiem filmowców będą pracować nad własnym materiałem: od wyszukania inspiracji i stworzenia konstrukcji dramaturgicznej, poprzez kreację bohatera i konfliktu, aż do finalizacji historii. Nauczą się także adaptować własny tekst na potrzeby scenariusza oraz dokonywać analizy filmowej.

Warsztat Filmowy skierowany jest do osób, które do tej pory nie miały styczności ze scenopisarstwem filmowym, ale tworzą teksty i chcą swoje umiejętności poszerzać. Dla jednej osoby, która podczas Warsztatu będzie się wyróżniać szczególnymi umiejętnościami scenopisarskimi, organizatorzy przewidzieli miesięczny staż w Fabryce Scenariuszy, a każda osoba otrzyma certyfikat udziału w Warsztacie Filmowym.

Choć warsztaty obejmują takie zagadnienia jak „Rozwój pomysłu i heurystyka – ITB” , trzymająca w napięciu narracja – paradygmaty kompozycji opowiadania” organizatorzy zapewniają, że zajęcia będą realizowane w twórczej i przyjaznej atmosferze.

Szczegółowe informacje, wraz z dokładnym planem poruszanych zagadnień znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz