POZnań

Najlepsze zdjęcia czerwca na miejskim FotoPortalu

I miejsce w kategorii kolaż - czerwiec 2011  Foto: Iwona Hildebrandt

Internauci kolejny raz wybrali najlepsze zdjęcia miesiąca głosując w konkursie na FotoPortalu miasta Poznania. Na fotografiach zgłoszonych w czerwcu można zobaczyć między innymi te, które wykonano podczas imprez o których mówiło się niemal na całym świecie. Są zatem wspaniałe lampiony, zdjęcia z pokazów lotniczych i jarmarku.

Co miesiąc można zgłaszać swoje zdjęcia do trzech galerii konkursowych: city of play, city of work oraz kolaż. Ta ostatnia trwa zawsze dwa miesiące i wymaga od uczestników nieco większego wysiłku. Za każdym razem też ma ona swój temat przewodni, który w zakończonej właśnie edycji brzmiał  Poznań – kalejdoskop barw, kalejdoskop wrażeń. W kategorii tej dozwolone są, a nawet pożądane, wszelkiego rodzaju modyfikacje zdjęć, łączenie kilku fotografii i komponowanie z nich zupełnie nowych obrazów. Przy ocenie prac przez jury brana będzie pod uwagę pomysłowość oraz stopień realizacji tematu przewodniego. Internauci wybierają natomiast te prace, które po prostu im się najbardziej podobają.

Autorem bardzo pozytywnej fotografii,która zwyciężyła w kategorii City of play jest Krystian Mrozek, który wykonał ją podczas XXXVI Jarmarku Świętojańskiego. Najlepszą fotografią w kolejnej kategorii, City of work, zdaniem głosujących internautów została praca przedstawiająca pociągi stojące na stacji rozrządowej na Franowie. Jej autorem jest Radosław Maciejewski. W ostatniej kategorii najwięcej głosów zyskał kolaż przedstawiający Plac Mickiewicza,który opublikowała w galerii konkursowej Iwona Hildebrandt.

Zachęcamy do odwiedzenia FotoPortalu, głosowania i zgłaszania własnych zdjęć. Co miesiąc autorzy najlepszych prac otrzymują atrakcyjne nagrody, ale mają również szanse na zdobycie głównej nagrody o przyznaniu której zdecyduje jury. Osoby które są zalogowane na FotoPortalu otrzymują także zaproszenia na warsztaty fotograficzne, czy wystawy.

Wszystkie opublikowane do tej pory zdjęcia możesz zobaczyć tutaj, a oto najlepsze zdjęcia ostatniej, czerwcowej edycji konkursu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz