K U L T U R A

7 Fotografów, 7 historii w Księgarnii Bookarest

rough_cut_zaproszenie_mailowe_150dpi  Foto:

7 młodych fotografów opowiada 7 osobistych historii. Każdy mówi o tym, co jest dla niego ważne. Penetrują i interpretują codzienne sytuacje. Rejestrują fragmenty, na które być może wcześniej nie zwracali uwagi. Nie podróżują daleko, żeby odkrywać. Ich zadanie jest o wiele bardziej wymagające, odkrywają swoje najbliższe otoczenie, to, co na co dzień mają w zasięgu ręki, z czym się opatrzyli i do czego się przyzwyczaili: nieotynkowany dom w małym miasteczku, rozjechane zwierzę na środku drogi, rozrzucona na podłodze bielizna, mycie zębów, paczka papierosów na stole, portret mężczyzny w strażackiej czapce. Fotografowie udowadniają, że zwyczajne historie mogą być fascynujące, a obrazy są wokół nas, wystarczy otworzyć oczy.

Księgarnia Bookarest oraz Akademia Fotografii zapraszają w najbliższy czwartek na spotkanie promujące książkę “Rough cut” prezentującą siedem projektów fotograficznych z pracowni dokumentu w Akademii Fotografii, prowadzonej przez Rafała Milacha.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne – Portret. Organizatorzy zapraszają na nie pasjonatów, tych którzy fotografują lub chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Warsztaty poprowadzi instruktor Akademii Fotografii. Każdemu uczestnikowi poświęci on ok. 15 minut na indywidualne konsultacje. Należy zabrać ze sobą własny sprzęt fotograficzny.

Autorzy projektów: Joanna Ziajka, Grzegorz Stefański, Piotr Andruszkiewicz, Krzysztof Kowalski, Marek Konończuk, Patryk Karbowski, Kamil Zacharski.

W spotkaniu wezmą udział autorzy projektów oraz: Maja Dąbrowska (Poncz Magazine), Joanna Kinowska (Galeria Zachęta), Jakub Śwircz (Yours Gallery)

Warsztaty odbędą się w Atrium Starego Browaru na drewnianej podłodze vis-a-vis Bookarestu i będą miały charakter otwarty (bez zapisów). Początek o godz. 17:00.

rough_cut_zaproszenie_mailowe_150dpi

Na spotkanie i na warsztaty wstęp wolny!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz