POZnań

Straż Miejska apeluje do kiboli

Straż miejska w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / agKomunikat Straży Miejskiej w Poznaniu.

Szanowni Kibice.

Przed nami kolejne mecze piłkarskich rozgrywek ligowych Lecha i Warty na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Każda z drużyn przyciąga na zmodernizowany obiekt tysiące fanów, którzy na stadion docierają korzystając z komunikacji miejskiej i własnych środków transportu. Niestety wielu pozostawia swoje pojazdy w bezpośrednim sąsiedztwie tego obiektu, nie zwracając uwagi na znaki drogowe i inne ograniczenia w parkowaniu. Jest to przyczyną szeregu uciążliwości, a często nawet blokowania ciągów ewakuacyjnych dla kibiców.

Dodatkowym utrudnieniem są prace drogowe prowadzone w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Bułgarską. W trosce o bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców miasta, Policja wraz z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego oraz Strażą Miejską wprowadzają na czas meczów zmienioną organizację ruchu drogowego wokół stadionu. W tej sytuacji prosimy o zwracanie uwagi na polecenia służb porządkowych oraz na oznakowanie ulic, zwłaszcza to nowe ustawione tymczasowo.

W celu uniknięcia niepotrzebnych problemów i stresu apelujemy o pozostawianie samochodów na parkingach oraz innych miejscach do tego przeznaczonych niezlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu i korzystania z darmowej dla posiadaczy biletów meczowych komunikacji miejskiej. Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do zasad wynikających z przepisów prawa o ruchu drogowym, a w szczególności do poniższych zmian na czas rozgrywania spotkania:

ul. Ptasia jest w trakcie meczów drogą ewakuacyjną – pozostawiony tam samochód zostanie usunięty na parking strzeżony; kierowca zostanie obciążony kosztami łącznymi nawet do 600 zł;

ul. Grunwaldzka w kierunku Junikowa, od skrzyżowania z ul. Bułgarską do ul. Rumuńskiej – pozostawiony tam samochód zostanie usunięty na parking strzeżony; kierowca zostanie obciążony kosztami łącznymi nawet do 600 zł;

ul. Grunwaldzka w kierunku Junikowa, od ul. Rumuńskiej aż do skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego – obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się. Kierowca parkujący samochód zarówno na jezdni jak i na poboczu naraża się na mandat w wysokości 100 zł;

samochody blokujące bramy wjazdowe będą, na prośbę zainteresowanych mieszkańców, usuwane na parking strzeżony a kierowca zostanie obciążony kosztami łącznymi nawet do 600 zł (na podstawie art. 130a prawa o ruchu drogowym);

również z konsekwencjami w postaci surowych kar winni liczyć się kierowcy parkujący samochody na trawnikach lub w innych miejscach zabronionych takich jak przejścia dla pieszych czy koperty dla osób niepełnosprawnych.

Należy podkreślić, że w tracie meczów piłkarskich, dowodzenie służbami miejskimi w zakresie bezpieczeństwa i porządku (w tym porządku w ruchu drogowym), sprawuje Policja. Natomiast Straż Miejska Miasta Poznania oraz pozostałe służby i instytucje miejskie, wykonują zadania w miejscu i w zakresie powierzonym im przez policję.

Uwaga: kolorowe taśmy, rozciągane wzdłuż niektórych odcinków dróg objętych zakazem zatrzymywania się, pełnią tylko rolę uzupełniającą dla znaków drogowych, a ich brak nie stanowi o przyzwoleniu na parkowanie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz