Aglomeracja

Zamieszki na Stadionie Miejskim – pojawiła się policja!

Policja na Stadionie Miejskim  Foto: KWP w Poznaniu

Policja na Stadionie Miejskim Foto: KWP w PoznaniuNa Stadionie Miejskim pojawiło się dzisiaj ponad 300 policjantów. Byli uzbrojeni. Na Stadion wkroczyli w pełnym, bojowym rynsztunku.

Tak wyglądały dzisiejsze ćwiczenia policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. W ćwiczeniach brali udział między innymi przewodnicy z psami służbowymi, wóz bojowy z działkami wodnymi oraz policjanci z bronią gładkolufową.

Policjanci doskonalili działania w przypadku wystąpienia zakłócenia porządku w okolicach obiektu, a także przemieszczanie się i interwencje w poszczególnych częściach Stadionu Miejskiego. Oceniana była nie tylko dynamika i skuteczność działania, ale również sposób kierowania akcją. Zwracano także uwagę na prawidłowość tworzenia szyków bojowych w warunkach stadionowych.

Ćwiczenia, które prowadzone są dłuższego czasu mają istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych – informuje Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji – profesjonalizm i skuteczność stanowi podstawę działania oddziałów zwartych Policji w sytuacjach kryzysowych. To co pozwoli zażegnać w przyszłości niebezpieczeństwo na stadionach to między innymi konsekwencja w działaniu, przy jednoczesnym zachowaniu tzw „zimnej krwi” przez policjantów. Dlatego tak ważne są tego typu ćwiczenia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz