K U L T U R A

Ciekawe warsztaty dla dorosłych

kwiat Foto: sxc

Dla dorosłych mamy ciekawą propozycję na spędzenie wolnego czasu. Oto kilka warsztatów, dzięki którym można nauczyć się czegoś nowego. Warto spróbować!

kwiat Foto: sxcTrwają zapisy na zajęcia, dzięki którym można dobrze przygotować się do zbliżającej się wiosny.

OGRÓD MOICH MARZEŃ – PROJEKTOWANIE OGRODU, TARASU, BALKONU

Zapraszamy na cykl zajęć, na których pod okiem profesjonalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będzie mozna dowiedzieć się jak zaprojektować, urządzić i pielęgnować ogród, balkon czy taras, aby był funkcjonalny i piękny przez cały rok.

Uczestnicy poznają zasady projektowania przestrzeni, m.in architektoniczne elementy ogrodu jak altany, pergole, murki, ścieżki, itd., oraz kształty rabat i trawników, poznają zasady doboru roślin (drzew, krzewów, rabatek, roślin dekoracyjnych) oraz wkomponowania elementów małej architektury jakimi są skalniaki, alpinaria, ogrody żwirowe, zbiorniki wodne, murki oporowe. Niech Twój ogród ma swój styl, a Ty czuj się w nim komfortowo.

I zajęcia: Jaki ogród mamy, a jaki chcemy mieć?
II zajęcia: Projekt koncepcyjny
III zajęcia: Projekty szczegółowe
IV zajęcia: Projektowanie roślin na balkonie i tarasie – w tym zajęcia praktyczne (kompozycja roślinna w średniej wielkości pojemniku)

Prowadzące: dr Monika Henschke (ogrody), dr hab. Agnieszka Krzymińska (balkon i taras)

Cykl 4 zajęć x 2 h, wtorek 18:30-20:30 – Terminy: 8, 15, 22, 29 marca 2011

Koszt uczestnictwa: 220 zł za cały cykl

Możliwość uczestniczenia w pojedynczych zajęciach dot. projektowania roślin na balkonie i tarasie: koszt 80 zł

ceramika wojtka Foto: Sztuka PukaCERAMIKA I HERBATA

Zapraszamy na pracę z gliną pod okiem artysty ceramika Wojciecha Tężyckiego, absolwenta ASP w Poznaniu na wydziale rzeźby, który jako temat przewodni warsztatów ceramicznych zaproponował: CERAMIKA I HERBATA. To profesjonalne zajęcia, na których uczestnicy zapoznają się z technikami kształtowania gliny, modelowania, kształtowania form przestrzennych, ozdabiania i szkliwienia. To świetna okazja nie tylko do zdobycie wiedzy i umiejętności, ale również do wykonania użytkowego przedmiotu, np. czarki, czajniczka, filiżanki, miseczki, itp. A do tego japońskie inspiracje i degustacja herbaty …

Plan warsztatu:
1. Tworzywo – zapoznanie się z tworzywem, sposoby kształtowania z gliny, podstawowe ćwiczenia z kompozycji przestrzennej, pierwsze próby stworzenia drobnych dzieł, sztuka zdobienia surowej gliny, przygotowanie projektu własnego przedmiotu
2. Praca nad własną rzeźbą
3. Szkliwienie finalnego dzieła

Cykl 3 zajęć x 2h, środa 18:00 – 20:00 – Terminy: 23 lutego, 2, 9 marca

Koszt uczestnictwa: 320 zł za cały cykl

kołowrotek Foto: Sztuka PukaKURS PRZĘDZENIA NA KOŁOWROTKU

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy, jedyny w Polsce kurs przędzenia wełny na kołowrotku. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z różnymi rodzajami kołowrotków, m.in. typu saksońskiego, norweskiego, z napędem na jeden lub dwa sznurki, z pojedynczym lub podwójnym pedałem. Przedstawiona zostanie budowa i zasada działania kołowrotków oraz omówione akcesoria i sposoby przygotowania wełny do przędzenia. Uczestnicy będą mieli możliwość pracy na różnych wersjach kołowrotków oraz przędzenia różnych rodzajów wełny. Będzie również możliwość spróbowania przędzenia z użyciem wrzeciona. To propozycja dla tych, które chcieliby swoje wyroby na drutach, na ramie tkackiej czy krośnie wykonywać “od początku do końca” samodzielnie – samemu dobierać jakość wełny, grubość skrętu, melanże, dodatki (np. jedwab, mohair). To propozycja dla wszystkich, których ciekawi jak to nasze babki robi ły i jak mozna współcześnie używać przędzenia w pracy edukacyjnej i artystycznej. Zajęcia prowadzić będzie Zofia Kromska.

Termin: 26 lutego, godz. 15:00- 19:00 i 27 lutego, godz. 10:00 – 14:00

Koszt uczestnictwa: 220 zł (cena tej edycji – kolejne z uwzględnieniem 23 % VAT)

Ilośc miejsc ograniczona !!!

kolia MALA Foto: Sztuka PukaQUILLING – BIŻUTERIA

Tworzenie ozdób techniką zwijania paseczków papieru może dać niesamowite efekty. Na warsztatach pod okiem specjalistki od dekoracji papierowych możesz nauczyć się jednej z najpopularniejszych w Zachodniej Europie, szczególnie w Wielkiej Brytanii techniki hobbystycznej. Kolorowe paseczki przekształca się m.in. w zabawki, pionki do gry, ozdobę do domu i kartek świątecznych. Uczestnicy wykonają oryginalne elementy biżuteryjne. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Klorek.

Termin: 17 lutego, godz. 16:00 – 19:00
Koszt: 85 zł

malowanie na jedwabiu Foto: Sztuka pukaMALOWANIE NA JEDWABIU – CHUSTA

Zapraszamy także na warsztaty ręcznego malowania jedwabiu, na których możesz wykreować wspaniałą chustę (90 / 90 cm) stworzoną całkowicie przez siebie samą. Na kursie poznacie Państwo różne techniki malowania na jedwabiu, zaprojektujecie i wykonacie swoją jedyną na świecie, oryginalną chustę. Prowadząca wprowadzi Was we wspaniały świat malarstwa na jedwabiu, czyli ekscytującą i pełną wyzwań techniką malowania w powietrzu.
Zajęcia poprowadzi Ewa Przepióra.
Termin: 26 lutego godz. 17:00 – 21:00
26 marca godz. 17:00 – 21:00

Koszt uczestnictwa: 185 zł


mozaika Foto: Sztuka PukaMOZAIKA
Mozaika to technika dekoracji wnętrz i elewacji znana już od starożytności. Można z niej układać kompozycje abstrakcyjne o geometrycznych wzorach, a także obrazy przedstawiające rośliny, zwierzęta czy ludzi. Współcześnie nadal jest uprawiana, choć nie tak powszechnie jak dawniej. Po krótkiej prezentacji historii mozaiki, jej rodzajów, technik układania, uczestnicy sami spróbują się z nią zmierzyć. Na warsztacie zostaną ułożone niewielkie kompozycje mozaikowe z ceramicznych, wielobarwnych tesser, mogące służyć do dekoracji domu lub spełniać funkcje użytkowe. Na warsztatach uczestnicy wykonają mozaikową ramkę do lustra. Zajęcia poprowadzi Paulina Szeląg.

Termin: 24 lutego, godz. 17:30-20:00

Koszt uczestnictwa: 130 zł

fusing Foto: Sztuka PukaFUSING SZKŁA

Fusing to metoda formowania szkła na gorąco polegająca na dekoracji i stapianiu warstw szkła. Technika ta znana już wcześniej, dopiero od kilkunastu lat stała się możliwa do realizacja na dużą skalę dzięki wprowadzenie specjalnych pieców sterowanych elektronicznie, które są niezbędne w tej pracy. Wykorzystuje się różne rodzaje szkła – bezbarwnego i kolorowego oraz dodatki w postaci szkliw, tlenków metali, farb do szkła, opiłków metali, czy minerałów. Fusing pozwala na tworzenie pięknych elementów biżuterii, przedmiotów dekoracyjnych, elementów wypo sa żenia wnętrz, jak również rzeźb itp.

Warsztaty te pozwolą przejść cały „cykl” nauki podstaw techniki fusingu. Uczestnicy poznają historię tego rzemiosła, używane materiały, stosowane techniki. Własnoręcznie, pod okiem doświadczonej instruktorki wykonają elementy różnymi technikami (płaska, wypukła, formy itp.).
Program:
I zajęcia: przedmioty płaskie: witraż, anioł, zwierzątko, kwiatek itp. (zaprojektowanie, wycięcie, przygotowanie do wypału)
II zajęcia: przedmioty przestrzenne: misa, talerz (zaprojektowanie, wycięcie, przygotowanie do wypału)

Zajęcia powadzi Anna Sita.

Terminy: 17 i 24 lutego, 17 i 24 marca – od 18.00 do 20.00

Koszt uczestnictwa: 200 zł

EKO TORBA RĘCZNIE MALOWANA

Podczas warsztatu uczestnicy samodzielnie zaprojektują wzór, przygotują szablony i ozdobią torbę z surówki bawełnianej przy pomocy farb do malowania tkanin. Nie potrzebne są specjalne zdolności malarskie, bo będą to wzory szablonowe. Farby utrwalane są na ciepło, a torbę po uprasowaniu można prać. To będzie oryginalna, jedyna taka torba. Zajęcia poprowadzi Mirka Korbańska.

18 lutego, godz. 17:30 – 20:00
Koszt uczestnictwa: 100 zł (w tym torba)

batik dorota Foto: Sztuka pukaBATIKOWY OBRAZ

Batik, to pochodząca z Indonezji technika barwienia tkanin. Polega ona na nakładaniu na tkaninę rozgrzanego wosku, a następnie barwieniu materiału. Po wyschnięciu proces powtarza się tyle razy ile barw chce się uzyskać. Batik jest techniką za pomocą której można realizować prace o charakterze artystycznym, jak również przedmioty codziennego użytku (serwety, abażury, elementy ubioru). Batik świetnie współgra ze światłem, dając niesamowite efekty, kiedy jest podświetlany. Uczestnicy na warsztatach wykonają batikowy materiał – obraz, który zamocowany zostanie w passe-partout. Prowadzić te zajęcia będzie Dorota Sroka.

Termin: 24 lutego, godz. 17:00 – 20:00

Koszt: 130 zł

nunofilc Foto: Sztuka PukaFILCOWY WEEKEND W LUTYM

W najbliższy czwartek (18.02) od 16:00 do 19:00 – kulki, dredy, bransoletki, pierścionki i kwiaty kilkupłatowe z łodygą lub bez… elementy biżuterii, które będzie można zmontować w korale, kolczyki, bransoletki, broszki – filcowanie na mokro –  100 zł

W piątek (19.02) od 10:00 do 13:00 – ETUI, a więc torebeczka z kolorowej wełny filcowana na mokro bezszwowo – na okrągło, z wzorem filcowanym rewersem –  90 zł

19.02 – od 16:00 do 19:00 – SZAL NA JEDWABIU – wełna wfilcowywana w jedwab – technika nunofilc – 180 zł

20.02 – od 9:30 do 14:30 – KAPELUSZ – uczestnik może wykonać swój kapelusz, czapkę, pilotkę wg własnego projektu i w wybranych kolorach – 160 zł

20.02 – od 16:00 do 18:00 – kwiatek lub zwierzątko, aplikacja filcowa czyli kolorowe trójwymiarowe przedmioty filcowane za pomocą specjalnej igły i aplikacje na materiałach do wykorzystania na przykład na spódnicy, żakiecie, torebce, czapce (filcowanie na sucho) – 80 zł

Koszt całego kursu: 580 zł (cena tej edycji – kolejne z uwzględnieniem 23 % VAT)

/

Sztuka Puka Foto: Sztuka PukaWszystkie warsztaty organizuje Pracownia SZTUKA PUKA!

Aby zapisać się zadzwoń: 660 457 110 lub napisz: info@sztukapuka.pl

ul. Matejki 44/2, 60-767 Poznań

Koronawirus

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
 • Low Temp. ___°C
 • High Temp. ___°C
___
______
Listopada 23rd 2020, poniedziałek
°C
   ___
 • TEMPERATURE
  °C | °C
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • WT 24
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR 25
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • CZW 26
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PT 27
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • SOB 28
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • NIE 29
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %