K U L T U R A

MUZYKA TOSIĘ LECZY!

Fundacja Antosia  Foto: Fundacja Antosia

Fundacja Antosia Foto: Fundacja AntosiaPod wspólnym tytułem “Muzyka Tosie leczy!” odbędą się w poznaniu dwa koncerty charytatywne. Na pierwszy z nich zapraszamy już dzisiaj do Eskulapa, gdzie kupując bilet-cegiełkę wesprzecie działania fundacji “Antosia”, a przy okazji posłuchacie takich gwiazd jak: Małgorzata Ostrowska, Kasia Wilk, Żuki Rock & Roll Band czy ASA.

Fundacja „Antosia” – Pomoc Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi Oczu powstała w maju 2010 roku. Została założona przez rodziców Antosi Papaj (dziewczynki znanej wszystkim bardziej jako Tosia), których los zaprowadził w październiku 2009 roku do Instytutu Pediatrii – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na Oddział Kliniki Onkologii. U Tosi zdiagnozowano wtedy wewnątrzgałkowy, obuoczny nowotwór oczu – siatkówczak (retinoblastoma – postać obuoczna, mutacja sporadyczna). Tosia cały czas zmaga się z tą chorobą…

Celem działania Fundacji jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oczu oraz ich rodzinom. Dzisiejszy koncert jest pierwszym z dwóch zaplanowanych. Kolejny odbędzie się już 3 listopada w klubie Blue Note. Tam oprócz dużej dawki muzycznych doznań, które zapewnią zespół Sofa i Tomasz Grdeń będzie można wesprzeć fundację w licytacjach przedmiotów. Na nowych właścicieli czekają miedzy innymi: Książka Wisławy Szymborskiej z autografem, Sukienka Doroty Gardias-Skóry z „Tańca z Gwiazdami”, Piłka Lecha Poznań z autografami piłkarzy, Piłka do siatkówki z autografem nieżyjącego już Arkadiusza Gołasia i wiele innych przedmiotów.

Bilety-cegiełki można kupić przed koncertami.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz