LECH POZNAŃ 2:0 FC SALZBURG (relacja na żywo)

Lech Poznań - FC Salzburg 30.09.2010 r.  Foto: Paweł Rychter

Lech Poznań - FC Zalzburg 30.09.2010 r. Foto: Paweł RychterPodopieczni Jacka Zielińskiego dziś rano mieli nie lada problem. Do godziny 10:30 czekaliśmy na decyzję delegata UEFA czy na stadionie przy bułgarskiej będzie mógł odbyć się mecz. Ostatecznie decyzja była pozytywna i o 21:05 na przeciw siebie staną Mistrz Polski KKS Lech Poznań i Mistrz Austrii Red Bull Salzburg. Czy dobry początek poznaniaków w meczu z Juventusem Turyn jest wystarczająco mocną kartą przetargową? Lech po praz pierwszy będzie miał po swojej stronie niespełna 43. fanów na stadionie.

Zapraszamy o godzinie 21:05 na relację na żywo ze Stadionu Miejskiego.

90′ i oto sędzia końcy mecz !!!! Lech Poznań wygrał 2:0 z Red Bullem Salzburg w inauguracyjnym meczu Stadionu Miejskiego!!!
90′
zółty kartonik dla Wichniarka
88′
za dużo adrenaliny w Peszki żyłach bo strzela bez sensu z 30 metrów
86′
rożny dla gosci!!!! i ogłuszający gwizd kibiców…ale podanie nie leci w strone pola karnego ale w środek pola
85′
faulowany Manu…ale co bez kartki?!
84′
Karta dla Peszki… groźna akcja gości jednak znowu zawodzi umiejętnośc podawania
84′
Stilic do Kiełba i na odwrót jenak bez zagtrożenia…
83′
Lech na stronie gości prawie cały czas a tu Krivets płaski strzał posłyła w kierunku bramki! niewiele brakowało bo piłka uderzyła w słupek
83′
Drygas wchodzi Iniaca
82′
mogła być bardo gloźna akcja ale Henriquez nie dobiegł do piłki, naszczęście z tego będzie aut
81′
goście próbują atakowac ale podania im bardzo nie wychodzą
79′
zmiana w Lechu, Wichniarek za Rudnevsa
79′
powinna być kartka dla dla gości ale jednak nie…
77′ Peszko ślizgiem posłał piłkę do bramki i GOOOOOLLLLL
76′
po rożnym nieprzyjemnie pod bramką Lecha ale na szczęście goście są zbyt nerwowi
76′
o mały włos główka Schiemera by nue skończyła się golemn wyrównującym, ale piłka wyszła na rożny!
74′
Z rożnego dla gości zrobił się raj Peszki który podaje do Krivca ale ten za długo czekał i strzelając w trudnej sytuacji posłał piłkę ponad poprzeczką
72′
Kiełb prawą stroną biegnie, jest przy polu karnym gości, podaje! ale niecelnie piłka przelatuje ponad bramką. Ziąb niesamowity na stadionie ale na szczęście serca kibiców sa gorące!
72′
ataki gości są bardzo nerwowe….
71′
przy polu karnym Lecha faulowany Arboleda
70′
zółty kartonik dla Stilica
70′
aut na wysokości pola karnego Lecha dla gości…ale naszczęscie obrona wybija ana środek pola
68′
Kiełd ze środka pola podaje po murawie do Rudnevsa…ale za mocno bramkarz gości wyłapuje piłke bez problemu
66′
gra przenosi się na środek pola
65′
Rudnevs prawą stroną piękny rajd ale obrońca wybija na rożny
64′
Burić łapie bardzo trudny strzał
63′
ładne przecięcie w środku pola przez pomocników Lecha jednak żadna akcja z tego nie wyszła
62′
Lechici faulują w środku pola, i Byku próbują atakować lech obrona Kolejorza gara bardzo poukładanie
61′
Lech w ciągłym ataku!
60′
Henriquez przed przed szansą strzelenia bramki! ale niestety strzał mija bramkę o metry
55′
Goście kontratakują i tylko błąd w podaniu uchronił Lecha przed strata bramki
54′
Peszko faulowany w rogu na wysokości pola karnego gości
53′
Rożny dla gości
52′
zmiana w szeregach gości Zarate zmieni Jantscher
50′
woly dla Byków około 30 metrów od bramki Lecha
50′
Czerwone Byki usiłują atakować na szczęście obrona Lecha dobrze sie spisuje
49′
kulejący Wojtkowiak zastąpiony zostanie Kiełbem
47′
gra w śroku pola ale Lech jakby odważniej
46′ MANUUUUUU!!!! iiii GOOOOLL 1:0 dla LECHA
45′
rozpoczyna się druga połowa

45′ sędzia kończy pierwszą połowę spotkania
44′
gorąco pod bramką Red Bulla ale tylko dlatego że wielu zawodników się tam zbiegło. Peszko chciał podawać do Iniaca ale zrobił to na tyle niecelnie że obrona zdążyła piłkę wyłapać
42′
atak Lech ponownie powstrzymany
41′
Iniac ukarany żółtą kartą za symulowanie
24′
ogłuszający wręcz doping kibiców zagrzewających Lechitów do lepszej gry chyba na niewiele pomaga
22′ niewielką przewagę na boisku ma Lech który co jakiś czas gości na polu karnym Czerwonego Byka, jednak akcji grożących bramce póki co jest niewiele
19′ rożny na niewiele się zdał
18′ Peszko lewą stroną bardzo ładnie ale niestety spowolnił bieg po czym dośrodkowując trafił w obrońcę wybijając piłkę na rożny
17′ gra cały czas w środku pola
15′ Peszko faulowany…zaczynamy od wolnego w jego wykonaniu w środku pola
14′ aut dla gości na wysokości ich pola karnego
13′ znowu dośrodkowanie i znowu Rudnevs główkuje ale niestety ponad poprzeczką
13′ gra w środku pola… chyba póki co zespoły są onieśmielone ilością ludzi
12′ Arboleda ratuje Kolejorza przed stratą bramki. Wolny dla gości.
11′ Stilic lewą stroną próbuje coś wskórać ale gubi piłkę
8′ Iniac do Rudnewsa z lewej strony bardzo ładne podanie w pole karne, jednak Rudnevs nie dobiegł. Za to mamy rożny w ktrórym znowu Rudnevs stara się strzelać.
7′ Salzburgchyba sprawdza cierpliwość sędzie faulując po raz kolejny
4′
wymiana uprzejmości między zawodnikami, wzajemne sprawdzanie kto jest mocniejszy
1′ zawodnicy gości w białoczerwonych strojach a Lechici tradycyjnie na granatowo
0′sędzia rozpoczyna spotkanie

20:50 kibice pokazali Red Bullowi ze nie ma z nimi żartów. Przywitali zawodników gwizdami!
20:25 stadion jest już prawie w całości zapełniony, widok jest na prawdę oszałamiający
20:15 stadion się już zapełnia kibicami… jest tu na prawdę głośno! Atmosfera mimo niskiej temperatury jest bardzo gorąca.

Burić, Arboleda, Krivets, Stilic, Rudneves, Peszko, Bosacki, Injac, Wojtkowiak, Kikut, Henriquez
Rezerwowi: Kotorowski, Gancarczyk, Wilk, Kiełb, Drygas, Wichniarek, Tshibamba