NASTOLATKI SZCZEPIONE PRZECIW WIRUSOWI HPV

szczepienie przeciwko wirusowi HPV  Foto: UM POZNANIA

szczepienie przeciwko wirusowi HPV Foto: UM POZNANIATrzynastolatki, które mieszkają w Poznaniu mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV. Warto pospieszyć się z decyzją, bo liczba szczepionek jest ograniczona, a decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają tylko do końca września!

Trwa właśnie druga tura szczepień przeciwko onkogennym typom wirusa HPV, wywołującym między innymi raka szyjki macicy. Akcja szczepienia skierowana jest do dziewcząt urodzonych w 1997 roku i zameldowanych na stałe lub czasowo w Poznaniu. Podczas pierwszej tury szczepień, na przełomie maja i czerwca, skorzystało z niej  1441 nastolatek z Poznania. Teraz może się zaszczepić jeszcze 729 dziewczynek. Szczepienia są dla 13-latek bezpłatne, bo w całości płaci za nie Miasto Poznań.

UWAGA!

Rodzice, zgłaszając swoją córkę na szczepienie, są zobowiązani zadzwonić do NZOZ “Konsyliarz”, zapisać dziecko oraz uzgodnić termin podania szczepionki. Niezbędne będzie wypełnienie formularza zgody oraz oświadczenia o miejscu zameldowania. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 61 662 74 26, 61 661 91 87, 606 638 523.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz