ROWEREM DO PRACY, TRAMWAJEM DO URZĘDU

niebieski rower  Foto: sxc

niebieski rower Foto: sxcPoznań jest jednym ze 100 miast w Polsce, które biorą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Dzień bez samochodu jest jego kulminacją. Rowerzystom, którzy być może masowo wyjadą na ulice naszego miasta na pewno sprzyjać będzie pogoda. Wyjątkowo będą też wspierać ich politycy i urzędnicy, którzy demonstracyjnie dojadą do pracy rowerem lub tramwajem.

Jednym z nich będzie wojewoda, który rano wsiądzie do bimby i w ten niekonwencjonalny sposób włączy się do akcji. Niekonwencjonalny dla wojewody, który raczej kojarzy się z limuzyną. Z pewnością nie będzie jedynym politykiem, który postara się zwrócić na siebie uwagę mediów. Niech wsiadają na rowery, wchodzą otoczeni dziennikarzami do tramwajów… niech robią to częściej, by udowodnić, że można i warto po Poznaniu poruszać się w ten właśnie sposób. Niestety. Będą chyba to czynić tylko od święta…

Część pracowników Urzędu Wojewódzkiego podobno na co dzień korzysta z rowerów. Podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu mogą swoje pojazdy zostawiać w holu Urzędu. Co mogą zrobić ze swymi jednośladami poza tą akcją? Przed cały rok przed urzędem znajdują się stojaki – wyjaśnia Paulina Mitręga z Urzędu Wojewódzkiego – jeden z nich na czas akcji wnieśliśmy do środka, by WIDOCZNE rowery zachęciły tych, którzy do tej pory jeszcze na jazdę jednośladem do pracy się nie zdecydowali – dodaje.

Mimo, że postępowanie polityków to przeważnie tylko gesty – popieramy! By nie pozostały tylko pustymi gestami czekamy na decyzje, które pozwolą rowerzystom poruszać się po naszym mieście bezpiecznie i wygodnie!

4 Stowarzyszenia: Masa Krytyczna, Mobilny Poznań, My-Poznaniacy i Sekcja Rowerzystów Miejskich zorganizują wymyślone za oceanem spotkanie towarzyskie zwane Park(ing) Day. Na czym ono polega? Przekonają się wszyscy, którzy dotrą na ul. Ratajczaka przy narożniku 27 Grudnia. Właśnie tam od godziny 8:00 do 12:00 na miejscu parkingowym organizatorzy tego wydarzenia pokazywać będą przechodniom jak wiele społecznej interakcji może zajść na tylko jednym miejscu parkingowym.

Dzisiaj ostatni raz, przed przerwą zimową, będzie można skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni rowerów. Rowery będą dostępne na Starym Rynku od 9:00 do 20:00.

Podczas podsumowania działalności wypożyczalni od 18:00 do 20:00 trwać będzie maraton spinningowy na 200 rowerów. Swój udział zapowiedzieli między innymi zawodnicy Kolejorza oraz mistrzowie olimpijscy.

UWAGA KIEROWCY!

Z powodu imprez organizowanych w ramach Dnia bez Samochodu zamknięta będzie dzisiaj ulica 27 Grudnia – niemożliwy będzie wjazd z Al. Marcinkowskiego w ul. 27 Grudnia do ul. Ratajczaka. Ruch będzie możliwy po północnej jezdni pl. Wolności.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz