Kreda na chodniku, czyli ‘Crossing Poznań’

Jean-Christophe Norman "Crossing New York", 2008  Foto: J. Perkins (www.mediations.pl)

Jean-Christophe Norman "Crossing New York", 2008 Foto: J. Perkins (www.mediations.pl)Od 3 do 10 września Jean-Christophe Norman będzie uprawiał swój performance na poznańskich ulicach. Artysta używał kredy malując na chodnikach świata i to samo robi już w Poznaniu.

Do pracy używa kredy, zamiast toksycznej farby w sprayu. Przekaz jego jest przez to nie trwały ponieważ po narysowaniu od razu poddany jest działaniu czynników atmosferycznych jak i przechodniów, którzy zadeptują dzieło. Jean-Christophe będzie pracował kilka godzin dziennie nad swoim dziełem w godzinach 10-15/16. Trasa przebiegu prac prezentuje się imponująco:

ul. Bukowska, ul. Zeylanda, ul. Święty Marcin, ul. T. Kościuszki, ul. Fredry, ul. 27 Grudnia, ul. Paderewskiego, Stary Rynek, ul. Wielka, ul. Garbary, ul. Wielka, Chwaliszewo, Most Bolesława Krzywoustego, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, ul. Warszawska.

11 września, czyli w dniu wernisażu Jean-Christophe Norman symbolicznie połączy CK ZAMEK i Muzeum Narodowe, w trakcie otwarcia drugiej edycji Mediations Biennale, która zawita tym razem do Poznania.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz