KKS Lech 0 – 0 Arka Gdynia (RELACJA NA ŻYWO)

Lech Poznań - Arka Gdynia - 14.08.2010 r.  Foto: GSM - LepszyPOZNAN

Lech Poznań - Arka Gdynia - 14.08.2010 r. Foto: GSM - LepszyPOZNANDziś o godzinie 18.15 odbędzie się mecz drugiej kolejki Ekstraklasy. Na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej Lech Poznań podejmie Arkę Gdynia. Czy Lech z osłabioną obroną (red. bez kapitana Bartosza Bosackiego) będzie potrafił bronić się przed atakami Gdynian? Czy tym razem atak Lecha jest w stanie strzelić więcej niż jedną bramkę?

Właśnie podano składy drużyn i niestety kolejny obrońca Lecha nie może zagrać. Wojtkowiak, który nabawił się kontuzji podczas meczu towarzyskiego reprezentacji Polski także nie zagra, za niego na boisku zagra Bandorowski, a za Bosackiego Djurdjevic.

Dodać należy iż dzisiejszy mecz rozgrywany będzie w trochę innych warunkach. Dlaczego? Stadion ten sam, murawa ta sama, kibice tacy sami (nawet gorętsi:)… to co jest takie wyjątkowe? Dzisiaj swoją premierę ma nowe oświetlenie na stadionie, które ostatecznie zastąpi tymczasowe oświetlenie, które do tej pory towarzyszyło meczom.

Serdecznie zapraszamy na relację o godzinie 18.15.

Relacja na żywo:

90’+3 koniec meczu… Lech zremisował bo bardzo słabym meczu z Arką, dziękujemy za relację
90’+2 zdaje się Arka gra już na czas bo taki wynik i tak ich zadowala
90’+2 Kryvets do Wichniarka ładnym płaskim podaniem jednak ten ostatni nie dobiega do piłki
90’+1 s”Gramy do końca śpiewają kibole Lecha” – ale czy to coś pomoże?
90’+1 robi się nieciekawie Arboleda został sam przeciwko czterem napastnikom Arki, na szczęście piłka leci na rzut rożny
89′ znowu zawodnik Arki na murawie, po wznowieniu gry piłka leci na aut i wznawia Lech
88′ Burić z poświęceniem zatrzymuje rajd napasnika Arki z którym był w sytuacji sam na sam… na razie nie wiemy co się stało ale wygląda na to że Burić dostał kopnięty za pośrednictwem piłki w żołądek, na szczęście już wstał i wznowił grę
87′ wolny dla Lecha na wysokości pola karnego Arki
86′ Wichniarek podaje do Peszki ten jednak zbyt długo się zastanawiał co zrobić i gdy główkował piłkę tej drogę zaszedł stoper Arki
85′ na trybunach coraz częściej przebijają się gwizdy niezadowolonych fanów obu drużyn
84′ po rożnym gra przeniosła się chyba na dobre pod pole karne Lecha… chociaż jednak nie do końca
83′ Bruma przed okazją strzelenia bramki ale na szczęście murawa jest po stronie Lecha i napastnik poślizgnął się i piłka po za bramką jednak dotknięta ostatni raz przez obronę Lecha
82′ Lech coraz częścien na połowie Arki
81′ przepiękne podanie Kryvetsa do Rudnevsa, ten strzela jednak centymetry dzieliły piłkę od poprzeczki
80′ Burghardt ucierpiał w starciu z Lechitą na szczęście obyło się bez kartek
78′ całkiem ładny bieg Kiełba lewą stroną boiska jednak jego dośrodkowanie zakończyło się wyjściem piłki po za bramką Witkowskiego
77′ szybkie przerzucenie akcji na pole Lecha i rzut rożny dla Arki, po którym grę wznawia Burić
77′ spalona Arka i kontra Lecha zatrzymana przed polem karnym
76′ Arka wykonuje wolny po stronie Lecha, jednak obrona gospodarzy wybija na aut
75′ sędzia co dziwne nie pokazuje karki po faulu na Peszce, który był bardzo groźny
73′ sędzia zapomina o przywileju korzyści i przerywa akcję Lecha która mogła zagrozić bramce Arki. Z wolnego z około 20 metrów strzela Stilić jednak niecelnie.
72′ Stilić mija się z piłką i nie główkuje jej do bramki rywali…
71′ zmiana w Lechu Krivets za Bandrowskiego
71′ znowu Wichniarek przed szansą strzelenia gola i znowu nic z tego
70′ atak Arki na spalonym
70′ kolejny raz gra wznowiona po faulu Arki
69′ była szansa Wichniarka na gola po błędzie Witkowskiego który poślizgnął się na murawie, jednak napastnik Lecha za mocno dośrodkowywał
68′ sędzia dopatrzył się przewinienia Arboledy…
67′ zmiana w szeregach Arki Ivanovski za Mawaye
66′ Stilić nieczysto zatrzymuje kontrę Arki, za co zostaje upomniany przez sędziego
65′ aut dla Arki w środku pola
63′ Arka coraz częściej naciska jednak póki co szczęściem dla Lecha też się mylą napastnicy Arki
62′ po dośrodkowaniu Peszki piłkę odbiera Kikut ale niestety strzał z daleka tak samo daleki był od ideału szybując ponad bramką Witkowskiego
62′ faul na Peszce jednak bez kartki
61′ Lech próbował przedrzeć się przez środek pola… dobrze powiedziane próbował, piłka na aucie i to bez pomocy Adki
60′ jednak Wichniarek strzela… daleko ponad bramką i znowu jęk zawodu na trybunach
59′ faul przy polu karnym Arki, tuż przy linii pola karnego, wykona go Stilić?
58′ zmiana w Lecha, za Tshibambe wchodzi Wichniarek
56′ Arka na spalonym… lecz chwilę wcześniej faul po którym Arka wznawia z wolnego, strzał okazał się groźny na tyle iż Burić musiał wybijać piłkę opuszkami palców na rzut rożny, po którym pod bramką Lecha też nie było spokojnie, jednak Burić ostatecznie łapie piłkę
54′ znowu wracamy do serii nieudanych podań popychanek
53′ bardzo nieładny faul Glaviny za który otrzymuje żółty kartonik
52′ Stilić próbuje zaskoczyć Witkowskiego niecelnym strzałem z 25 metrów
49′ faul na zawodniku Arki. wolny przed polek karnym Lecha
48′ Arboleda przerywa atak Arki wybiciem w aut na wysokości pola karnego Lecha
47′ rożny dla Arki, jednak bez zagrożenia dla bramki Lecha. po długim wybiciu piłka ląduje na aucie w okolicy środka boiska
46′ Rudneves po kilku ładnych podaniach próbował rozwinąć atak, który jednak przerwał stoper Arki
46′ rozpoczynamy drugą połowę spotkania, które do tej pory nie zachwyca

45’+3 sędzia kończy pierwszą część spotkania
45’+2 rzut rożny dla Arki po którym zerwał się atak Lecha jednak niecelne podania zakończyły akcję
45’+1
Injac fauluje jednak obyło się bez kartki
45′ żółta kartka dla Burkhardta za faul na Henriquezie
44′ kolejny faul w środku pola po stronie lEcha.
44′ akcja która mogła skończyć się golem dla Lecha, jednak mamy tylko rożny z którego nic nie wynikło po za wznowieniem przez Witkowskiego
43′ znowu brakuje zamknięcia akcji ze strony Lecha…
41′ ładna próba stworzenie zagrożenia pod bramką Arki, jednak nieporozumienie napastników i upór obrońców kończy akcję
40′ …i faktycznie za Gancarczyka wchodzi Henriquez
39′ Gancarczyk mocno kuleje wzdłuż linii autowej więc chyba nie wróci na boisko
38′ Burkhardt próbuje zaskoczyć bramkarza Lecha strzałem z trzydziestu metrów, jednak Burić z zimną krwią łapie piłkę, która nie była zbyt trudna
37′ Gancarczyk w poprzednim starciu z Glaviną chyba nabawił się kontuzji, ponieważ został zniesiony na noszach z boiska
36′ gra się zaostrza, obserwujemy coraz większą ilość fauli
35′ Glavina zatrzymany przez Gancarczyka po pięknym rajdzie na bramkę Lecha… teraz Glavina leży na murawie, i znowu nie wiadomo dlaczego ale tym razem medycy nie interweniują
33′ Manu na murawie trzyma się za głowę… nie bardzo wiadomo o co chodzi, po interwencji medyków Arboleda wraca na boisko
31′ napastnik Arki na spalonym, chociaż ta akcja groźnie nie wyglądała
30′ dokładności zabrakło przy ostatniej akcji Lechitów… piłka wybita przez Witkowskiego na śród pole
28′ Peszko rozpoczyna grę z rożnego… jednak znowu stały fragment gry pozostaje nie wykorzystany, piłka szybuje daleko ponad bramką
27′ coraz więcej nerwowości w zagraniach obu drużyn i niepotrzebnych przepychanek
26′ faul w polu karnym Arki, jednak sędzia go nie odgwizduje!
24′ rzut rożny dla Lecha znowu bez większego zagrożenia dla bramki Arki
23′ Peszko przed szansą strzelenia przepięknej bramki z voleya, niestety piłka minęła się ze słupkiem dosłownie o centymetry, a na trybunie dało się słyszeć jęk zawodu kibiców
23′ aut dla Lecha na wysokości pola karnego Arki… jednak akcja kończy się wyłapaniem piłki przez Witkowskiego
22′ gra przenosi się to z jednej na drugą stronę jednak póki co Arka częściej dochodzi do pola karnego przeciwnika
20′ Glavina leży na murawie po tym jak obrońca Lecha wybijał mu piłkę spod nóg… na szczęście bez faulu
19′ nieporozumienie z sędzią ,który uznał faul na zawodniku Arki, jednak na szczęście uznał co było prawdą że był faulowany Lechita
17′ mamy wrażenie jakby tylko Arboleda był jedynym obrońcom w szeregach Lecha… niestety Arka coraz częściej gości pod polem karnym Burića
16′ Peszko faulowany… wolny z około 25 metrów. Strzelał Gancarczyk, jednak do okienka brakowało mu kilka metrów.
15′ Bozok lewą stroną próbował podejść do bramki Lecha, na szczęście bez skutku
13′ rożny dla Lecha… fatalnie wykonany, próba strzału z voleya kończy się rozpoczęciem gry przez Wikowskiego
11′ wolny dla Arki w środku pola, po którym piłka leci w kierunku bramki Lecha gdzie Arboleda próbuje skutecznie wybronić bramkę Lecha, jednak ma uzasadnione pretensje do kolegów za to że w taki sposób przepuszczają napastników Arki
10′ póki co widać że Lech ma duże problemy w swoich szeregach z dokładnością i zrozumieniem między zawodnikami
9′ na szczęście wykonanie wolnego było bardzo nieczyste i piłka poszybowała ponad poprzeczką Burića
8′ Arboleda faulije na wysokości pola karnego Lecha… rzut wolny około 15 metrów od bramki Lecha. Dwu osobowy murek blokuje dostęp do bramki
7′ trochę dokładności zabrakło napastnikom Lecha podczas tej akcji, która nie skończyła się groźnie dla Arki
6′ auto w środku pola dla Arki
5′ pierwsza interwencja Burića w tym meczu, ale piłka pewnie złapana i przyciśnięta do murawy, tak jak by chciał jej pokazać kto tu rządzi
4′ Rudnevs ładnie rozpoczął akcję ze środka pola jednak nie zdążył do piłki, którą sam posłał za daleko
3′ rozgrywka odbywa się w okolicy linii kończącej murawę przy bramce Arki, ale póki co bez większych zagrożeń
2′ rożny dla Lecha i zaraz aut także dal Lecha
1′ był pierwszy błąd w obronie Lecha, Mawaye był o krok od gola …Arboleda próbował wybijać piłkę ale w nią nie trafił
1′ Lech występuje w strojach niebieskich z białymi kolanówkami, a Gdynianie w białych z żółtymi kolanówkami
1′ sędzia Sebastian Jarzębiak rozpoczyna mecz dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, Lecha i Arki

0′ trybuny już wypełnione, teraz tylko czekamy na pojawienie się wyjściowych składów na murawie i pierwszy gwizdek sędziego.
0′ na dzisiejszy mecz sprzedano wszystkie bilety, co oznacza 13 tyś kibiców na stadionie. Póki co trybuny jeszcze nie są pełne, ale powoli się zapełniają.
0′ stadion przy ulicy Bułgarskiej powoli zapełnia się kibicami. Pierwsi zawodnicy już rozgrzewają się na murawie.