Lech Poznań 3:0 Polonia Bytom

lech

lechDziś w 28 kolejce Ekstraklasy wicelider tabeli Lech Poznań podejmie na swoim stadionie zajmującą 7 miejsce Polonię Bytom. Czy upragnione 3 punkty zbliżające drużynę z Poznania do zajęcia fotela lidera są osiągalne?

Statystycznie rzecz ujmując to po rozegranych między zespołami meczach 41 meczach w Ekstraklasie większe szansę są na remis, ponieważ aż 16 razy zespoły dzieliły się punktami. Lech wygrał 14, a Polonia Bytom 11. Jednakże przyglądając się statystyce meczów rozegranych między zespołami na stadionie przy ulicy Bułgarskiej możemy nabrać przekonania iż Lech ma ogromną szansę. Do tej pory na swoim stadionie lechici rozegrali 21 meczy z czego 11 razy odnosili zwycięstwo, 6 razy zremisowali i tylko 3 razy przegrali.

90′
Lewandowski do Stilica potem Kikut, znowu Stilic…jednak faul i wznowienie drużyny Lecha. po wznowieniu sędzia gwiżdże kończąc mecz.
89′ Stilic, Kikut i Lewandowski nie porozumieli się atakując bramkę Skaby co owocuje kontrą Polonii
88′ Tomasik z 30 metrów usiłował zaistnieć pokonując Kotorowskiego, jednak bramkarz Lecha ze stoickim spokojem łapie piłkę
87′ Zmiana w Polonii – schodzi Sawala za niego grać będzie Bykowski
82′ Barcik strzelając mija bardzo blisko słupek bramki Kotorowskiego
81′ Arboleda zatrzymuje Podstawka
78′ Stilic podaje do Wilka, który strzela w kierunku bramki jednak Skaba ponownie fantastycznie broni
78′ Podstawek na spalonym
77′ Polonia atakuje bramkę Lecha, jednak bez skutku
76′ faul na Lewandowskim jednak bez kartki
75′ zmiana w Lechu, za Kriwieca wchodzi Kikut
75′ Kotrys fauluje Kriwieca
73′ zawodnik gości Tomasik tak się pali do gry że aż zgubił but
71′ Kriwiec powstrzymany przez świetnie broniącego Skabę, po rzucie rożnym
70′ po dośrodkowaniu Gancarczyka Lewandowski usiłowała umieścić piłkę w bramce, jednak Skaba fantastycznie wyciągnął piłkę sprzed zdziwionego napastnika Lechitów
69′ Tomasik posyła bombę w kierunku Kotorowskiego jednak bramkarz Lecha spokojnie wyłapuje piłkę
68′ nie porozumienie Lechitów pod brambą Skaby i kontra Polonii. Zmiana w Polonii – Podstawek za Milenkovic
67′ Lewandowski strzela jednak Skaba broni i wybija na rożny
66′ kontra Polonii, strzela Sawala jednak prosto w bramkarza Kolejorza
64′ Wilk faulowany pod polem karnym Lecha, wznawia Kotorowski
62′ rożny dla Polonii
60′ upomnienie dla Tymińskiego po faulu
58′ żółta kartka dla Killara po faulu na Lewandowskim, który prowadził fantastyczny samotny atak
56′ Lewandowski fauluje
55′ Nowak powstrzymany przez Bosackiego po pięknym rajdzie w kierunku pola karnego Lecha
54′ Stilic bardzo mocno strzela jednak Skaba nadal świetnie broni
53′ Gancarczyk podaje do Lewandowskiego jednak ten nie dobiega do piłki
52′ Skaba świetnie broni bramki przed atakami Stilica i Kriwca
50′ faulowany Stilic przez Nowaka
49′ bardzo groźna akcja akcja Polonii, jednak strzeł Nowaka z 25 metrów broni Kotorowski
47′ podanie Lewandowskiego do Stilica przeciete przez Skabę
46′ atak Lecha prowadzony przez Zapotokę zakończony udaną interwencją Skaby
46′ rozpoczęcie drugiej połowy. Zmiany w Lechu – za Peszkę wszedł Wilk, a za Djurdjevica wchodzi Zapotoka. Po stronie gości za Reiman grał będzie Tymiński.

45′ Sędzia kończy pierwszą część spotkania
44′
Arboleda znowu główkuje niecelnie
43′ po wolnym dla Lecha Arboleda nie umieszcza piłki w bramce
42′ Nowak strzela na bramkę Lecha jest bardzo niecelnie.
41′ Peszko powstrzymanywany przez Chomiuka. Na szczęście tylko wyglądało to groźnie.
36′ korner dla Lecha wykona Stilic
34′ GGOOOLLL piłka w bramce po niesamowitym ataku Peszki dobija Lewandowski. Lech prowadzi już 3:0
31′
grę wznawia Skaba
30′ Milenkowic mógł zagrozić bramce Kotorowskiego jednak sam pogubił się w tym co robi
29′ rożny dla Polonii, który jednak nie zagraża drużynie Lecha
26′ Gancarczyk powstrzymany przez stopera Polonii Barcika
24′
Lewandowski próbuje strzelać w polu karnym Polonii piłką którą odebrał stoperom gości jednak zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości
22′ Peszko z wolnego strzela na bramkę Polonii, jednak bardzo niecelnie
21′ GGGGOOOOLLLL, ponownie Arboleda umieszcza piłkę w bramce po dośrodkowaniu Kriwca
19′
Djurdjevica dośrodkowuje a Kriwiec strzela z pierwszej piłki, jednak Skaba świetnie ustawiony
16′ Polonia atakuje pole karne Lecha jednak Kotorowski nie musiał interweniować, piłka przeleciała kilka metrów ponad bramką
14′ Milenkovic próbował strzelać na bramkę Kotorowskiego jednak chyba celował w inny punkt po za bramką
13′ Peszko na ziemi powalony przez Skabę, jednak bez faulu
11′ akcja mogła zagrozić bramce Polonii, jednak Peszko na spalonym
9′ Swala fauluje Lewandowskiego, niestety akcja kończy się piłką w ramionach Skaby
6′ GGGGOOOLLLLLLL po dośrodkowania Kriwca Arboleda umieszcza bramkę po rożnym w bramce
6′
rzut wolny dla Lecha po faulu
3′ rożny dla drużyny Lecha i faul na Lewandowskim nie odgwizdany przez sędziego
1′ pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka rozpoczyna mecz