POZnań

Z Poznania do Lizbony – na piechotę!

Thing Big_2015_Plan Wyprawy  Foto: Polak Potrafi

Damian Andrzejewski 40-letni poznaniak postanowił przejść na piechotę trasę ze stolicy Wielkopolski do stolicy Portugalii. Podczas tej podróży chce zebrać materiał na książkę oraz mobilną wystawę fotograficzną, która objedzie Polskę i część Europy. Na wyprawę fundusze zbiera w ramach projektu Polak Potrafi, a podróżnikowi kibicują Martyna Wojciechowska i Aleksander Doba.

Thing Big_2015_Plan Wyprawy Foto: Polak PotrafiStart marszu zaplanował na 1 sierpnia 2015r. z Poznania, a jego finisz na 7 listopada 2015r. w Lizbonie. Trasa wiedzie przez kilka stolic Europy (Berlin, Amsterdam, Brukselę, Paryż, Madryt i wynosi 3185 km. Aby zrealizować to przedsięwzięcie potrzebuje funduszy w wysokości minimum 35 tys. zł.

To nie ma być zwykła wyprawa. Chcę w ciągu 100 dni przyglądnąć się współczesnej Europie z perspektywy osoby nigdzie się nie spieszącej i pokazać ją na zdjęciach odmiennych od tych, które znamy z folderów biur podróży. Chcę odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest Europa XXI. Wieku – mówi Damian Andrzejewski.

Podróżnik chce zebrać materiał na książkę, w której planuje opisać 100 ciekawych historii. Książka ma być dziennikiem, przewodnikiem i narzędziem motywacyjnym w jednym. Ze zdjęć wykonanych podczas podróży chce wyselekcjonować 100 najciekawszych, które zilustrują książkę oraz będą podstawą do stworzenia mobilnej wystawy. Ta zaś objedzie znaczną część Polski i Europę (wszystkie stolice państw, odwiedzonych podczas podróży).

Po powrocie odwiedzając szkoły chce poprzez opowieści o wyprawie motywować młodych ludzi do podejmowania wyzwań, pobudzić ich do podążania drogą indywidualnych pasji.

Martyna Wojciechowska Foto: Polak Potrafi

Projekt na stronie Polak Potrafi

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz