Aglomeracja

Wymień KomKartę na Pekę – punkt na Matejki czyny dłużej

Tramwaje wróciły na Kaponierę  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Punktu Obsługi Klienta ZTM przy ulicy Matejki 59 będzie czynny dłużej. Od poniedziałku do piątku wymienić KomKartę na Pekę albo kupić bilety będziemy mogli już od 6:00 do 20:00 – tak jak w pozostałych punktach ZTM.

Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie wymianą KOMkart na kartę PEKA i chcąc ułatwić klientom składanie wniosków i odbiór kart – punkt przy Matejki czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 20.00 – informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Start systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej zmieni sposób opłacania przejazdów w transporcie miejskim. Od 1 marca 2014 r. bilety okresowe będą sprzedawane wyłącznie na kartę PEKA.

Tramwaje wróciły na Kaponierę Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Nadal odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie wymianą KOMkart na kartę PEKA, których już wydaliśmy około 160 tysięcy. Od 17 stycznia, kiedy został ogłoszony termin 1 marca jako data przejścia ze sprzedażą biletów okresowych na kartę PEKA, do ZTM wpłynęły 9084 wnioski. Rekord dzienny padł w środę 29 stycznia, kiedy przyjęliśmy 1187 wniosków. Z ogólnej liczby 13.892 wniosków (od 1 do 30 stycznia) aż 6457 złożono przez Internet – informuje rzecznik ZTM.

Przypominamy, że kartę PEKA można uzyskać bezpłatnie w dwojaki sposób: poprzez złożenie wniosku przez internet, wchodząc na stronę: www.peka.poznan.pl. To najwygodniejsza i najprostsza metoda. Wystarczy wypełnić wniosek, dołączyć zdjęcie w formacie jpg lub png, a później odebrać kartę we wskazanym przez siebie Punkcie Obsługi Klienta ZTM;

Drugi sposób to złożenie wniosku w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego, w następujących lokalizacjach: Matejki 59, ul. Głogowska 133, Górczyn – dworzec autobusowy, Junikowo – pętla autobusowo-tramwajowa, Ogrody – pętla tramwajowa, rondo Kaponiera – ul. Zwierzyniecka (przy punkcie dyspozytora ruchu MPK), plac Wiosny Ludów – Kupiec Poznański, os. Jana III Sobieskiego – dworzec autobusowy, Dębiec – pętla tramwajowa, rondo Rataje – dworzec autobusowy, rondo Śródka – dworzec autobusowy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz